Tagad a vécében ismerkedő szenátor
"Nem vagyok meleg, soha nem is voltam" - jelentette ki kedden Larry Craig, a republikánus párt szenátora a CNN-nek. Craiget még júniusban állították elő, miután a hírek szerint illetlenül viselkedett a minneapolisi reptér vécéjében.
A hírek szerint Craig a vécében előbb lábát, majd kezét dugta át a szomszéd fülkébe szexuális célzattal. Pechjére a szomszéd vécében egy civilruhás nyomozó, David Karsnia ült, aki elő is állította a helyi törvények által nem tolerált módon flörtölgető idahói szenátort.
Forrás: The Smoking Gun
Craig bírósági meghallgatásán bűnösnek vallotta magát, hogy rövidre zárja az ügyet. Az eset hétfői nyilvánosságra kerülése után azonban ellentámadásba lendült, tagadta, hogy bármilyen illetlenséget követett volna el.
Craig augusztus 8-án vallotta magát bűnösnek, hogy enyhítsék a vádat. Abban bízott, hogy így botrány nélkül megúszhatja az ügyet. Döntéséhez nem kérte ki ügyvédei tanácsát.
Magyarázata szerint nagy nyomás nehezedett rá, mivel az ügyben vizsgálódni kezdett egy helyi lap. "Túlreagáltam a helyzetet és bűnösnek vallottam magam. Ez hiba volt, elnézést kérek a téves döntésemért" - jelentette ki Craig a CNN-nek.
Pedig a Craiget elfogó rendőr szerint a helyzet egyértelmű volt. Szerinte a szenátor két percig kukkolta a vécéajtó repedésén keresztül, majd "pajzánkodásra hívó gesztusokat tett". Elbeszélése szerint Craig kék szemei tisztán látszottak a repedésben.
A szenátor szerint a rendőr pusztán félreértette gesztusait. Miután a rendőr előállította, szenátusi névjegykártyáját kezdte mutogatni "és ehhez mit szól" felkiáltással.
Ez utóbbi már a szenátusi republikánus frakciót is kiakasztotta, etikai vizsgálatot kezdeményeztek Craig ellen.
Az egész ügy különösen kínos lehet a szenátor számára, hiszen eddigi tevékenysége alapján a morális konzervatív csoportok egyik bajnokának számított. Támogatta a melegházasságok alkotmányos tilalmára vonatkozó kezdeményezést, ahogy 1996-ban azt a törvénytervezetet is, ami alapján szövetségi szinten nem lehet törvényesíteni a melegházasságokat. Arra a törvénytervezetre viszont nemmel szavazott, ami a melegek ellen elkövetett bűncselekményeket is kisebbségi csoport elleni bűncselekménnyé minősítette volna.
1996-ban pedig talán az ő nem szavazatán múlt, hogy elbukott az a törvényjavaslat, ami megtiltotta volna a szexuális orientáción alapuló munkahelyi diszkriminációt. A javaslat egy szavazattal bukott el a szenátusban.