További Bulvár cikkek
Végzett magával cellájában N. László, akit azzal gyanúsítottak, hogy 2002. május 9-én a móri Erste Bank kirablása során lemészárolt nyolc embert, alkalmazottakat és ügyfeleket. N. Lászlót volt a veszprémi postásgyilkosság gyanúsítottja is.
"A Fővárosi Bv. Intézet III. objektumában, 2007. július 13-án a késő esti órákban N. L. emberölés megalapozott gyanúja miatt előzetesen letartóztatott férfi fogva tartott a zárkájában önakasztást hajtott végre" – áll Dömény Sándornak az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Idegenkezűség kizárva
Amikor észrevették az esetet, a börtön egészségügyi szakápolója a helyszínre érkezett, és megkezdte az újraélesztést, valamint értesítették az Országos Mentőszolgálatot is. Az újraélesztési kísérletek eredménytelenek maradtak, a mentőorvos már csak a halál beálltát tudta megállapítani. Jano Christopher, N. László védője az MTI-nek azt mondta: pénteken késő este értesült védence halálhíréről, részleteket azonban ő sem tud. Hozzátette: nincs tudomása arról, hogy N. László hagyott volna búcsúlevelet hátra.
Kovács Krisztina, a BVOP sajtószóvivője az MTI megkeresésére azt mondta: a vizsgálat az idegenkezűséget és a BV-dolgozók felelősségé kizárta. Az előzetes letartóztatásban levő férfi fokozott ellenőrzés alatt állt. Félóránként ellenőrizték, erről szigorú és pontos dokumentációt vezettek – tette hozzá. Mint mondta, ezt az eljárást pontosan végrehajtották, ezért nem merült fel, hogy a szolgálatot teljesítő büntetés-végrehajtási dolgozók hibáztak volna./p>
Kondorosi Ferenc, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium államtitkára megerősítette a távirati irodának, hogy az eddigi rendőrségi, ügyészségi adatok szerint nem hibáztak a büntetés-végrehajtási dolgozók, de arról, hogy lesz-e belső vizsgálat az ügyben, hétfőn döntenek.
Az államtitkár hangsúlyozta: a büntetés-végrehajtás feladata, hogy emberhez méltó körülményeket biztosítson, ez a fogvatartott esetében a jelenlegi adatok szerint maradéktalanul teljesült. Hozzátette: annak ellenére, hogy szigorú szabályok rögzítik, mit tarthat magánál egy fogvatartott, minden lehetőséget, körülményt nem lehet kizárni még akkor sem, ha az őrszolgálat a leggondosabban jár el.
Bankrablással, postásgyilkossággal vádoltk
N. Lászlót – majd társát, W. Róbertet – a rendőrség kommandósai februárban, Tatabányán vették őrizetbe. N. Lászlóra a tarjáni erdőben megtalált, földbe ásott, lőszerekkel teli csomag terelte a figyelmet. Valaki felismerte, hogy többször járt az erdőben, és hasonlít a veszprémi postásgyilkosról készített fantom szoborfejhez is, így jutotak el hozzá a rendőrök.
Eredetileg a veszprémi postásgyilkosság hozták összefüggésbe, de a lakásán egy szekrény aljában elrejtve találtak Móron használt fegyvert is. Ezt követően azzal gyanúsították, hogy 2002. május 9-én a móri Erste Bank fiókjában elkövetett rablás során lemészárolt nyolc embert, alkalmazottakat és ügyfeleket. N. Lászlót volt a gyanúsítottja több postás sérelmére elkövetett rablótámadásnak is Tatabányán, Veszprémben és Győrben, egyiküket meg is gyilkolta.
A gyanúsított halála miatt, a veszprémi postásgyilkosság ügyében a rendőrség megszünteti a nyomozást – mondta el a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) szóvivője szombaton. Horváczy Emese hozzátette: az N. László elleni másik, a móri bankrablás miatt folyamatban levő ügyben W. Róberttel szemben tovább folyik az eljárás.
Feloldhatatlan ellentmondások?
A móri bankrablás két gyanúsítottjának vallomásában több feloldhatatlannak tűnő ellentmondás is volt: W. Róbert állítja, hogy N. Lászlóval ketten követték el a rablást, és N. László volt a mészáros. Ezt követően pedig zsarolt őt, ezért nem jelentkezett a rendőrségen. Ezzel szemben N. László azt vallotta, hogy hárman autóztak Tatabányáról Mórra, ahol ő az autóban várt, míg W. Róbert egy idáig ismeretlen harmadik tettessel elkövette a magyar kriminalisztika legsúlyosabb bűncselekményét.
Legutóbbi információnk szerint a Nemzeti Nyomozó Iroda valamikor július elején akarta szembesíteni N. László és W. Róbertet, de előbb hazugságvizsgálóval ellenőrizték volna állításaikat. Hováczy Emese szombaton nem kívánta megerősíteni azt, hogy a móri bankrablás két gyanúsítottját a közeljövőben szembesítette volna a rendőrség. Csak annyit közölt, hogy valóban szerepelt a nyomozóhatóság tervei között, hogy a szembesítést elvégzik, mivel erre még az eljárás eddigi szakaszában nem került sor.
A móri bankrablás miatt jogerősen tényleges életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélt Kaiser Ede perújítására nincs hatással N. László halála – jelentette ki az elítélt ügyvédje. Dezső Antal hangsúlyozta: minden olyan megkerülhetetlen bizonyíték a rendelkezésre áll, amely igazolja védence ártatlanságát a móri bűncselekményben. Kitért arra is, hogy a védence esetében elrendelt perújítási nyomozás során N. László kihallgatása is szükséges lett volna ahhoz, hogy Kaiser Ede ügyét mielőbbi tisztázzák, ám tudomása szerint ez az eljárás során nem történt meg.
Idén már a Csillagban is volt önakasztás
Egyelőre nincs arról pontos információ, hogyan játszhatta ki az őrök figyelmét a vélhetően szigorúan őrzött 35 éves férfi. Idén a szegedi Csillag börtönben már végzett magával egy rab.
Tavaly novemberben egy emberölés gyanúja miatt előzetes letartóztatásban lévő férfi Tökölön, a fiatalkorúak börtönében akasztotta fel magát a zárka ablakának rácsozatára rögzített, lepedőcsíkokból készített kötéllel. Ugyanekkor egy betöréses lopás miatt őrizetbe vett férfi akasztotta fel magát a szekszárdi fogdában. Mindketten meghaltak. Októberben Miskolcon ketten kíséreltek meg öngyilkosságot elkövetni azok közül, akik a gyanú szerint Olaszliszkán részt vettek a Szögi Lajos meglincselésében. Ők életben maradtak.