A móri ügy öt éve: képek, események
További Bulvár cikkek
2002
2002. május 9. Dél körül fegyveresek hatoltak be az Erste bank móri fiókjába. Máig ismeretlen okból lelőtték az ott lévőket - a biztonsági őrt, a banki alkalmazottakat és az ügyfeleket. A rablók 7,3 millió Ft-ot zsákmányoltak.

2002. május 9. Az Országos Rendőr-főkapitányság még aznap tízmilliós vérdíjat tűzött ki Farkas Róbert és Horváth Szilárd fejére, mint nem sokkal később kiderült: tévesen.

2002. május 9. Hatan azonnal meghaltak a bankban. A kezdeti hírek szerint három sérültet vittek kórházba, ez a szám később kettőre módosult, a rendőrség később ezt kommunikációs zavarral magyarázta. A végső összesítés szerint a támadás idején a bankban négy alkalmazott és egy biztonsági őr dolgozott, valamint három ügyfél tartózkodott. A halálos áldozatok között volt a móri polgármester felesége is.

2002. május 9. A magyar bűnözés történetében példátlan bűncselekmény helyszínére sietett szinte az összes rendőri vezető, így az akkori országos rendőr-főkapitány, Orbán Péter is. Orbánt pár héttel később leváltották.

2002. május 9. Az egyik súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett ügyfelet mentőhelikopterrel vitték a budapesti baleseti intézetbe. A bodajki fiatalembert fején és mellkasán érték a lövések. A bank egyik súlyos lövéseket kapott alkalmazottját a székesfehérvári Szent György Kórházba szállították.

2002. május 9. A Tatabányától harminc kilométerre dél-nyugatra fekvő Fejér megyei kisvárost és környékét megszállták a rendőrök.

2002. május 9. A környező megyék útjain minden autót ellenőriztek, de a határokon is szigorították a kilépést.

2002. május 10. A rendőrség még másnap is helyszínelt a bankfiókban. A tetthelyen azonban meglehetősen kevés értékelhető nyomot sikerült rögzíteni.

2002. május 10. Sokan kritizálják a rendőrséget, hogy a kapkodva, zavaros körülmények között végzett helyszínelés miatt kevés használható bizonyíték maradt.

2002. május 10. A városban és környékén több száz rendőr biztosította a helyszínt, nagy erőkkel keresték a tetteseket.

2002. május 10. Meghalt a támadás egyik túlélője. A bodajki férfi csütörtökön este halt bele sérüléseibe a budapesti Országos Baleseti és Sürgősségi intézetben. A székesfehérvári Szent György Kórházban közben újabb agyműtétet hajtottak végre a súlyosan sérült, 27 éves bodajki fiatalasszonyon, aki a bank alkalmazottja volt. Ő egy héttel később veszítette életét - ezzel nyolcra nőtt az áldozatok száma.

2002. május 13. Feladta magát a móri rablógyilkossággal gyanúsított - Csillebércen bujkáló - Horváth Szilárd a budapesti Venyige utcai büntetés-végrehajtási intézetben. Horváth a Kék Fény munkatársainak segítségével, ügyvédje közvetítésével jelentkezett. Hamarosan kiderült, hogy Horváthnak van alibije és hogy valószínűleg Farkas Róbertnek sem volt köze a történtekhez.

2002. május 17. Országos gyásznap. A móri bankrablás áldozatainak emlékére katonai tiszteletadással vonták fel, majd eresztették félárbócra a Kossuth téren az állami lobogót. Az eseményen jelen volt Mádl Ferenc köztársasági elnök, Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke és Orbán Viktor miniszterelnök, valamint az áldozatok családtagjai. A rendőrség továbbra is a sötétben tapogatózik, a nyomravezetői díjat Pintér Sándor belügyminiszter utasítására felemelték 25 millióra.

2002. május 22. Újabb fantomképeket mutattak be az Országos Rendőr-főkapitányságon (ORFK) tartott sajtótájékoztatón a móri rablógyilkosság feltételezett tetteseiről.

2002. május 22. A szemtanúk leírása alapján így nézett ki az a támadó, aki a bank ajtajában állva eltanácsolta a bemenni akarókat, miközben társa odabent hidegvérrel kivégezte a bankban lévőket.

2002. július 22. A rendőrség kommandósai őrizetbe vették Kaiser Edét és Hajdú Lászlót. Kaisert a fővárosban, Hajdút vidéken fogták el, miután a rendőrök arra a következtetésre jutottak, hogy esetleg közük van a móri bankrabláshoz is. A Budai Központi Kerületi Bíróság (BKKB) két nappal később előzetes letartóztatásba helyezte a két 27 éves, foglalkozás nélküli, büntetett előéletű budapesti férfit, akiket a rendőrség meggyanúsított a móri bankrablással. Az alapos gyanút a rendőrség a tanúvallomásokra, személyleírásokra, a fényképes és személyes felismertetés jegyzőkönyveire, a házkutatások eredményeire, valamint rendőrségi jelentésekre alapozta, és egészen 2007 februárjáig következetesen kitartottak amellett, hogy ők követték el a móri mészárlást.

2002. augusztus 8. A rendőrség összesen 26 bűnözőt fogott el a móri üggyel összefüggésben. Ferenczi László vezérőrnagy (a képen balra), az ORFK bűnügyi főigazgatója elismerte, hogy a rendőrségnek nincsenek közvetlen, csak közvetett bizonyítékai. Orbán Péter, országos rendőrfőkapitány utódja, Salgó László hangsúlyozta, hogy a bűncselekmény elkövetésével továbbra is Kaisert és Hajdút gyanúsítják. A két gyanúsított esetében a DNS-vizsgálatok nem hoztak eredményt.

2003
2003. május 9. Egy évvel a móri mészárlás után összefoglaló tájékoztatót tartottak az Országos Rendőr-főkapitányságon a nyomozás állásáról. A rendői vezetők hangsúlyozták, hogy számos bizonyítékuk van, de a nyomozást még folytatni akarják, mert a segítőkről is bizonyítékokat akarnak szerezni. Elhangzott, hogy az eltelt időszakban Kaiser és Hajdú más rablási ügyeit is feltérképezték, ezek alapján mindenképp vádat emelnek. A rendőrök azt állították, adataik vannak többek között arról, hogy Kaiser jól ismerte Mórt, a bankrablás előtt súlyosan eladósodott, bankszámlájára pedig nagy összeget utaltak a móri bankrablás után nem sokkal. A móron használt fegyvereket azonban nem találták meg, noha többször is szóltak arról a hírek, hogy az ország különböző pontjain olyan fegyverekre bukkantak, amiknek közük lehetett a bankrabláshoz.

2004
2004. február 2. A rendőrség csaknem két évvel később befejezte a nyomozást. Zsombok György, a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság (SZBEI) nyomozó főosztályának vezetője bejelentette, hogy a közvetlen és közvetett bizonyítékok szerint Hajdú László és Kaiser Ede követte el a nyolc halálos áldozatot követelő fegyveres rablást.

2004. február 3. A rendőrség közzétett egy rövid animációt, amivel a móri bankban történteket kívánták bemutatni. A rendőrség szerint Kaiser lőtte le a biztonsági őrt miután az a fegyveréhez kapott, majd a bank ajtajába állt, eltanácsolta az arra járókat, miközben odabent Hajdú szisztematikusan kivégzett mindenkit.