Téves diagnózis miatt csonkolták tüdejét
A Blikk értesülései szerint a balotaszállási Dudás Sándor bepereli a kalocsai Kölcsey kórházat, ahol 2004-ben csonkolták jobb tüdője harmadát. A férfinél 2003 decemberében mutattak ki valamiféle rendellenességet a tüdőszűrésen. A vizsgálatot 2004 márciusában megismételték Kiskunhalason, ahol tuberkulózist diagnosztizáltak.
A férfi beszámolója szerint ezután került a kalocsai kórházba ahol már rákot állapítottak meg, és pár évet jósoltak neki, amennyiben nem műtteti meg magát. "Éreztem, hogy nincs bajom, de hittem az orvosoknak annak ellenére, hogy köpetmintám is negatív lett. Átestem tüdőtükrözésen, CT-n is, de biopszián nem. Megoperálták, csonkolták a jobb tüdőm harmadát" - mondta a Blikknek az 56 éves férfi.
A műtét után szövődmények léptek fel, életveszélyes tüdővizenyő miatt kellett újabb beavatkozást végezni a férfin. A plumbálás után elgennyedt a cső helye, a férfit immár a szegedi kórházban műtötték meg újra. Az ötös borda csonkolása után mintát vettek tőle, és kiderült, se rákja, se gümőkórja nem volt a férfinak.
A férfi ügyvédje, az orvosi műhibaperekre szakosodott Ábrahám László szerint a kalocsai kórház nem a legnagyobb gondossággal járt el, ezért polgári perben több mint 5 millió forintot követelnek. Az ügyvéd által kért szakértői vélemény szerint a műtét előtt beható szövettani vizsgálatokra lett volna szükség. "em kellett volna kivenni a jobb felső lebenyt, illetve a beteg elkerülhette volna a borda rezekcióját. Sőt szövődmény sem lépett volna fel" - mondta a Blikknek az ügyvéd.
A férfi jelenleg gyakran fullad, nem tudja ellátni munkáját. Szerinte egy tüdőgyulladás utáni beszűrődést láthattak a röntgenfelvételen. A kalocsai kórház nem kívánt a Blikknek nyilatkozni az ügyről.