Elrendelték a bangkoki reptér blokádjának megszüntetését
Az illetékes bangkoki testület a Szuvarnabhumi repülőteret működtető társaság kérésének helyt adva rendelkezett így. A cég arra hivatkozott, hogy a tüntetők - akik kedd óta tartják megszállva a bangkoki nemzetközi repülőtér fő terminálját - akciójukkal sértik mások jogait.
Az MTV híradója szerint magyarok is rekedtek a repülőtéren. Egyelőre türelmesen várják, hogy a helyzet megoldódjon.
Közben Szomcsai Vongszavat miniszterelnök késő este tévébeszédben személyesen is elutasította a hadsereg főparancsnokának fölszólítását, hogy mondjon le, oszlassa föl a parlamentet, és írjon ki előre hozott választásokat. A tábornok azért kérte mindezt a kormányfőtől, hogy - mint mondta - megoldódjon a délkelet-ázsiai országban hónapok óta húzódó belpolitikai válság.
A kormányfő kijelentette: kormánya legitim, hiszen választások útján került hatalomra. A miniszterelnök azzal vádolta a tüntetőket, hogy fel akarják borítani a demokrácia rendjét. A miniszterelnök bejelentette: rendkívüli kormányülésre hívta minisztereit, hogy - mint mondta - "kidolgozzák a demokrácia helyreállítását célzó intézkedéseket".
A kormány-ellenzék szembenállás kiszélesedésének jeleként az északi országrészben, Csiang Mai városban a kormány támogatói kirángattak az autójából egy embert, és agyonlőtték. Az 50-es éveiben járó férfit valószínűleg azért ölték meg, mert a fia egy kis helyi ellenzéki rádióállomást működtetett.
A Diktatúra Elleni Demokratikus Szövetség (DAAD) nevű kormánypárti szervezet bejelentette, a Népi Szövetség a Demokráciáért (PAD) ellenzéki párthoz hasonlóan ő is az utcára hívja híveit. A sajtóban találgatások jelentek meg arról, hogy a kormányfő szükségállapotot hirdethet a fővárosban, noha a hadsereg - ahogy szeptember elején, amikor a kormánypárti és ellenzéki tüntetők közötti összecsapások miatt szükségállapotot rendeltek el - valószínűleg ezúttal sem engedelmeskedne.
A nemzetközi járatok kedd esti törlése után szerdán már a Bangkok régi repülőteréről, a Don Muang légikikötőből induló belföldi járatokat sem indították el. A thaiföldi pénzügyminiszter arra figyelmeztetett, hogy a tiltakozóakciók miatt recesszióba kerülhet a gazdaság, hiszen az jelentős részben a turizmusból származó bevételektől és az exporttól függ, s ezeket már így is fenyegeti a világgazdaság lassulása.