További Bulvár cikkek
Nem volt Robin Hood
Foglalkozási körben elkövetett szándékos veszélyeztetés
"Soha senkire nem lőttem rá szándékosan" - mondta el az utolsó szó jogán Ambrus. A bíróság elfogadta érvelését, és az első fokú ítélethez hasonlóan felmentette az emberölési kísérlet vádja alól. Fegyverhasználata azonban a bíróság határozata szerint kimeríti a "foglalkozási körében elkövetett szándékos veszélyeztetés bűntettét". A viszkis ugyanis rablásaikor megsértette a fegyverhasználat szabályait, ezzel veszélyeztetett. A szándékosságra utal, hogy tudatában volt a veszélyeztetésnek, hiszen nem adott le célzott lövéseket.
Bár a bíróság enyhítő körülményként értékelte a vádlott teljes körű, feltáró vallomását és együttműködését a rendőrséggel, mégis a súlyosbítás mellett döntött.
Humánusan
Pallérozná a műveltségét
"El tudom fogadni, hogy kivonnak a forgalomból" - mondta Ambrus. Úgy érzi, mostanra levonta a konzekvenciát: "a bűn nem kifizetődő". Mivel korábbi szökése miatt izoláltan tartják fogva, Ambrus attól tart, hogy az "ingerszegény környezetben baltaarcú pszichopatává" válhat.
"Eddig egy rebellis bugris voltam" - mondta Ambrus, ezért a börtönben képzéseken szeretne részt venni. "Eddigi szellemi tevékenységem kimerült a bankrablások megszervezésében", azonban megfelelő "pallérozással" a társadalom hasznos tagjává válhatok. Beszédében ezért az ítélet enyhítését kérte a bíróságtól. "Ha azonban légyszar vagyok, akkor ne kíméljenek" - tette hozzá.
A vád szerint Ambrus Attila a 90-es években több társával mintegy harminc fegyveres rablást hajtott végre pénzintézetek sérelmére, és összesen csaknem 200 millió forintos kárt okozott.