40 ezer dollárért vesznek maguknak a sztárok csillagot Hollywoodban
További FOMO cikkek
- Lezárul egy korszak, visszavonul a Simpson család legendás hangja
- Végrehajtók érkeztek Péter Szabó Szilvia budapesti otthonához
- Csiszár Gergő: A tartalomgyártók munkája ugyanolyan értékes, mint bármely más szakma kiválóságaié
- Medveczky Ilona a Barcelona futballistájáról: Azt hittem, belehalok, akkora volt a férfiassága
- Nehéz időszakáról vallott Balogh Levente: A Blaha Lujza téren omlottam össze, szerencsére a mentők hamar kiértek
Csillagot kapni a hollywoodi Hírességek sétányán nagy megtiszteltetés, ám meglepően sokan utasítják vissza a lehetőséget, hogy emléket állítsanak nekik a híres turistalátványosságnak számító utcában. Ahhoz, hogy valakit egyáltalán fontolóra vegyenek, egy harmadik fél ajánlása kell, s ráadásul a csillagot nem is ingyen adják. A hosszadalmas jelentkezési procedúra elején a sztárnak bele kell egyeznie a jelölésbe és abba, hogy részt vesz a csillag bemutatási ceremóniáján. Csatolnia kell egy hosszú listát a szakmai eredményeiről, díjairól és jótékonysági tevékenységeiről, s végül egy bizottság dönt arról, felkerülhet-e a neve a 24 fős társaságba, miközben a jelöltek száma általában 200 körül mozog. Mindennek a tetejébe, ha kiválasztják, még
40 ezer dollárt is kell fizetnie a csillag elkészítéséért.
Bármilyen bonyolult is a procedúra, több mint 2600 sztár már megszerezte a maga helyét a Hírességek sétányán, a Hollywood Boulevard tőszomszédságában. Lássuk azonban, kik azok, akik nem kértek belőle, és visszautasították a jelölés lehetőségét.
Clint Eastwood
Clint Eastwoodot számtalanszor megpróbálták már jelölni, de mindig eredménytelenül. A Hollywood Walk of Fame producere, Ana Martinez még mindig reménykedik abban, hogy Eastwood egyszer beadja a derekát, ezért egy különleges pontot tart fenn számára a Kínai Színház előtt, nyilatkozta a Todaynek.
Madonna
1980-ban, amikor Madonna uralta a toplistákat, neki is felajánlották, hogy hagyja ott névjegyét a Hírességek sétányán, de őt se hozta lázba a lehetőség. Bár soha nem nyilatkozott róla nyilvánosan, miért utasította vissza, állítólag egyszerűen nem neki való a dolog.
Prince
Prince-nek kétszer ajánlottak saját csillagot halála előtt, és kétszer mondott rá nemet. Posztumusz azonban megvan rá az esélye, hogy felkerül a neve a Walk of Fame-re. Egy híresség halála után öt évnek kell eltelnie, ami azt jelenti, hogy idén már lehet őt jelölni.
Bruce Springsteen
Springsteennek egyszer megadatott, hogy felkerüljön a neve, de nem ment el az átadási ünnepségre, ezért egyszerűen törölték a csillagját. Lógásának köszönhetően külön kreáltak egy szabályt, amiben előre kikötik, hogy a jelöltnek meg kell jelennie az eseményen. Ezt nevezik Springsteen-policynak.
Whitney Houston
A Hollywood Chamber of Commerce szerint 1995-ben jelölték csillagra Houstont, de képviselői soha nem jutottak el odáig, hogy kitűzzenek egy dátumot a ceremóniára. A szabály az, hogy öt év áll rendelkezésre találni rá egy időpontot, s mivel Whitney-ék kicsúsztak az időből, gyakorlatilag lemondott a csillagáról. Mivel 2012-ben halt meg, technikailag már alkalmas lehet egy posztumusz jelölésre, ami azonban még macerásabb.
George Clooney
George Clooney-nak is felajánlottak egy csillagot, de nagyon sűrű lehet a programja, mert ő sem jelentkezett, hogy időpontot egyeztessen az átadási ceremóniára, így ő is elesett a lehetőségtől.
Al Pacino
Al Pacinóval ugyanaz a helyzet, hogy jelölni jelölték, de sosem járta végig a procedúrát. A bizottság rábólintott, ő azonban nem vette a fáradságot, hogy át is vegye a csillagát a Hírességek sétányán.
(Borítókép: Donald Trump csillaga a Hírességek sétányán. Fotó: AaronP / Bauer-Griffin / Getty Images Hungary)