Minden este premier van a Balatonnál
Nagyon Balaton podcastsorozatunk harmadik részében ezúttal Nagy Viktor színész, a Kultkikötő alapítója számol be arról, miképp egyeztethető össze a Balaton a színházzal. Mint arra Nagy visszaemlékezett, a Kultkikötő ötlete akkor kezdett körvonalazódni, amikor pályatársaival együtt kiköltöztek Balatonföldvárra 17 évvel ezelőtt. Egy tábort is indítottak a színházszerető fiataloknak, ahol aztán véglegesen megszületett az a Kultkikötő, amely ma is létezik. Bár akkoriban még nem gondolkoztak azon, hogyan fogják megteremteni az anyagi hátteret a vállalkozáshoz, de nagy segítséget kaptak a fellépő színészektől, akik ingyen vállalták a feladatot, mivel hittek a sikerükben.
Nálunk minden este egy premier, szóval nincs ismétlés. Nem az a repertoár nyári színház vagyunk, nálunk minden előadás csak és kizárólag egyszer látható, egy adott helyszínen
– mondta Nagy Viktor, hozzátéve: emiatt legalább egy év kell ahhoz, hogy kellően felkészüljenek az egész éven át tartó programsorozatra.
Ahogy kifejtette, az ösztönözte őket leginkább arra, hogy a színház mellett a zenét és a képzőművészetet is bevonják a programba, mivel azt vallják, aki a Balatonhoz látogat, nem feltétlenül csak a színház iránt érdeklődik, hanem valami különlegesebb élményre vágyik. Hiszen miért is ne lehetne újraértelmezni a balatoni nyár és kikapcsolódás fogalmát?
A beszélgetés mai részéből mindemellett kiderül az is,
- hogyan fér meg egy színház egy vöröskőbányában Alsóörsön;
- mikor és hol rendeznek Frank Sinatra- és József Attila-estet;
- hogy őrzi meg a Kultkikötő a Csukás-örökséget;
- mihez gyűjti a színházi lámpákat Kiss Tibi; és
- hogyan tudjuk edukálni a fiatalokat arra, hogy járjanak színházba.
Hamarosan pedig jelentkezünk podcastsorozatunk újabb részével, tartson velünk akkor is!