Tízezreket spórolhat a tévézésen
A magyar televízió előfizetők többsége nem érdeklődik kedvezőbb lehetőségek iránt, így benne ragad a drágább előfizetésekben. A leggyakoribb hiba, hogy a hűségnyilatkozat lejárta után a felhasználó nem újítja meg a szerződést, vagy nem keres olcsóbb előfizetéseket. Pedig néhány perc befektetett idővel akár évi 30-40 ezer forintot is lehetne spórolni – derül ki az Internetet.hu távközlési árösszehasonlító oldal elemzéséből.
Az előfizetés típusától, a csatornák számától, illetve a külső és beltéri egység költségeitől függően a tévéért jellemzően havi 1000–5000 forintot fizetünk.
A csupán 4-10 csatornát kínáló (vagy közszolgálati) csomagok a legolcsóbbak, kábeltévét már 700 forinttól, műholdas tévét már 1000 forinttól, az új tévézési élményt nyújtó IPTV szolgáltatásokat pedig már 1400 forinttól meg lehet rendelni. A hazai szolgáltatókra jellemző, hogy a legtöbb nézőt érdeklő csatornák többségét csupán a nagyobb csomagokban teszik elérhetővé, ezzel is arra sa rkallva őket, hogy a drágább előfizetéseket válasszák.
A 60-100 csatornát magában foglaló csomagok között már nagyobb árbeli eltéréseket észlelhetünk. A legolcsóbb műholdas csomagok közel 3000 forinttól, a kábeltévé 4000 forinttól, az IPTV szolgáltatások pedig 5200 forinttól érhetők el, igaz, ez utóbbi szolgáltatás csak internetes előfizetéssel együtt rendelhető meg. A legdrágább tévé előfizetések 7000 forint körül mozognak. (A Magyarországi televíziós előfizetések havi díjainak részletei itt vannak.)
Az NMHH 2013-as adatai alapján 3,2 millió tévé előfizetés van Magyarországon. Bár a kábeltévé és az új technológiás IPTV aránya folyamatosan nő, a legelterjedtebb előfizetési forma még mindig a műholdas, 918 ezer előfizetővel. A szolgáltatókat tekintve a legtöbb előfizetővel a UPC rendelkezik (26,7 százalék), ezt követi a Magyar Telekom (23,2 százalék) és a DIGI (23,1 százalék).