Varga: Nincs új adó a kiskereskedelemben
További Gazdaság cikkek
- Építőipari szereplők figyelem: csúnyán bűnhődik, aki nem tesz eleget az új szabálynak
- Richter-vezér az Indexnek: 12 millió orosz beteg szedi a gyógyszereinket, együttműködünk az orosz vezetéssel
- A mobiljátékok uralták tavaly a játékpiacot, a PC és a konzol a nyomába sem ért
- Íme a világ tíz legbefolyásosabb városa, Dubaj is a listán
- Mészáros Lőrinc exvejének kartellügye: a GVH tiszta vizet öntött a pohárba
„Nincs szó új adókról és jelentős elbocsátásról a kereskedelemben” – mondta a köztévében Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az MTI szerint.
Előbbiben teljesen igaza van, végtére is névleg csak a felügyeleti díjat emelték a hatvanszorosára. Utóbbiban a szakmai szervezetek korábban azt mondták: csak később dől el, hogy hány munkahely szűnik meg, és ízlés kérdése, hogy a Tesco tömeges leépítését ő nem érzi jelentősnek.
Emellett Varga szerint abba kéne hagyni a „riogatásokat”, mert „nagyobb gond nélkül” meglesz majd az átállás a vasárnapi bezárásokra. Ezzel szinte szó szerint megismételte egy Fideszhez közeli kamu kereskedelmi szervezet szerda délutáni bejelentését, de ettől még lehet, hogy nem egyeztettek, csak pontosan ugyanaz a véleményük.
Varga Mihály véleménye másrészt változékony: novemberben még azt mondta, hogy „nem bölcs dolog” a vasárnapi zárva tartás.
A devizahiteles problémáról az MTI szerint nagyjából annyit mondott, hogy a „magyar modell működik”. És már több országból érdeklődtek ezzel kapcsolatban, de az nem derül ki, hogy mondjuk a végtörlesztés, az árfolyamgát, a fair bankrendszer, a kilakoltatási moratórium, a kötelező forintosítás vagy valami más tapasztalatunk miatt jöttek a megkeresések.
A benzinár csökkenésével kapcsolatban Varga Mihály azt mondta:
„Magyarországon piacgazdaság működik, nincs olyan árszabályozó hatóság, amely beavatkozna a piaci folyamatokba. De azt vizsgálni kell, hogy ha egy olyan terméknek jelentősen esik az ára, amely több más termék árában is megjelenik, akkor ennek miért nem érezhető a hatása.”
És figyelik az inflációs folyamatokat, és hogy mely szektorban követik az ármozgásokat, és ahol nem, ezt jelzik, de konkrétan
Arról is beszélt, hogy a devizahiteleseknél is gond volt az, hogy ha gyengült a forint árfolyama, akkor a bank egyből emelt a törlesztőrészleten, amikor erősödött a forint, jóval később tette meg a szükséges lépéseket. Ez a megállapítása viszont sok banknál igaz lehetett.