Adatvédelmi biztos: Semmi titkos nincs a 4-es metrós jelentésben
Az első betűjétől az utolsóig a nyilvánosságra tartozik a Csalás Elleni Európai Hivatal (OLAF) jelentése a 4-es metró körüli korrupciógyanús ügyekről, a teljes szöveg nyilvánosságáról viszont az OLAF-nak kell döntenie - ezt mondta a Magyar Nemzetnek Péterfalví Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elnöke.
Péterfalvi ezt annak kapcsán nyilatkozta, hogy a frissen kormányközelbe került Figyelő hetilap csütörtöki számában az OLAF-jelentés részletei alapján azt írta, hogy a brüsszeli szervezet a 4-es metró beruházása körül 60 darab, összesen 167 milliárd forintnyi szerződéssel kapcsolatban tárt fel szabálytalanságokat, és ezek egy részénél korrupciót orrontott. Összesen 59 milliárd forint uniós támogatást kérnek ezért vissza.
Kiszivárgott a 4-es metrós korrupciót vizsgáló OLAF-jelentés
Kiderült, hogy a vizsgálat szerint melyik a legsárosabb hat cég és melyik szerződéseknél lehetett korrupció.
Az adatvédelmi hivatal elnöke azt nyilatkozta, hogy a magyar kormány, konkrétan Lázár János kérheti, pontosabban már kérhette volna az OLAF-ot, hogy a teljes jelentést hozza nyilvánosságra. A teljes nyilvánosságot szorgalmazza Tarlós István budapesti főpolgármester is, aki már látta az egészet és azt nyilatkozta, hogy a Figyelő eltalálta, mennyit is kellene visszafizetnie a Fővárosnak. A főpolgármester azt is szeretné, ha a parlamenti pártok megismernék a jelentést, amit nála meg is tehetnének, az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságában pedig három párt négy tagja már jelezte is, hogy élnének is a lehetőséggel.