Rogán hivatala szabadabb kezet kapott a pénzköltésre
A Rogán Antal alá tartozó Nemzeti Kommunikációs Hivatalra a jövőben nem vonatkoznak egyes közbeszerzési szabályok, szúrta ki a hvg.hu a kormány új rendeletét a pénteki Magyar Közlönyben.
A hivatalnak a jövőben „nem kell alkalmaznia” a közbeszerzések központi ellenőrzéséről és engedélyezéséről, illetve a központosított közbeszerzési rendszerről szóló jogszabályt a kiemelt fontosságú kormányzati kommunikációs vagy rendezvényszervezési feladatokra vonatkozó közbeszerzéseknél.
Ugyanez a felmentés vonatkozik magának a hivatalnak a „működésével összefüggésben álló beszerzési eljárásra”, sőt ez esetben a közbeszerzési értékhatárok alatti értékű beszerzések megvalósításáról és ellenőrzéséről szóló rendelet sem érvényes.
Vagyis bár azt nem mondhatta ki a kormány, hogy maga a közbeszerzési törvény sem vonatkozik a Kommunikációs Hivatalra, de a gyakorlati végrehajtási szabályok jelentős része alól felmentették, írta a lap.
![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=bJE1jRyMFaE6fJ8fhsC.y4ZQnDkFoiPbY7JeelfAZ7P.i7&stparam=wnniomkpwg&fastid=ipqxvzhaneitfhaugbtmmzijqomb&nc=0)