Pécsi cég gyárt majd a jövőben orosz repülőt
A világ első elektromos repülőgépét egy magyar cég, a tavaly október óta kecskeméti helyett pécsi Magnus Aircraft gyártja. Ennek a cégnek a leányvállalata, az Aviation Egineering újabb fontos mérföldkövet tett meg a magyar repülógépgyártásban azzal, hogy megállapodott az Orosz Egyesített Repülőgépipari Konzorciummal arról, hogy a jövőben a magyar cég lesz az egyik orosz kisrepülő kizárólagos gyártója - derül ki az Aviation Engineering közleményéből.
Az IL-103 típusú repülőgépet az 1990-es években fejlesztette ki az Ilyushin Design
Bureau, mely később 1998-ban orosz gépként elsőként kapott engedélyt az FAA (Federal Aviation Authority, vagyis az Amerikai Egyesült Államok légügyi hatósága) által. A 4-üléses repülőgép szélsőséges körülmények között is biztonságos és kényelmes, legfőképpen mindennapi használatra lett kialakítva.
Laosz, Dél-Korea és Peru légiereje ilyen gépeket használ tanulórepülőknek, a három országban összesen harminc ilyen repülő szolgál.
A szerződés értelmében a Magnus Aircraft Zrt. kizárólagosan gyártja és értékesíti világszinten az Il-103-as típusú repülőgépet. Az üzlet azért is nagy lehetőség a magyar cégnek, mert így megnyílt a lehetőség arra, hogy egyéb saját termékeit pedig exportálja Oroszországba.