Nagy-Britanniában külön idősávot kap az ételvásárlásra az egészségügy
Az elmúlt napokban nagy felháborodást keltett Nagy-Britanniában, hogy a koronavírusos betegeket ellátó nővérek, orvosok a munkájuk végeztével már nem tudtak bevásárolni, mert a bepánikolt lakosság mindennap kifosztotta a boltokat. A kormány hiába próbálta nyugtatni az embereket, hogy van elég étel az országban, egyszerűen logisztikailag nem lehet kiszolgálni a felvásárlási rohamot.
A Sainsbury's, vagyis a brit élelmiszerbolt-piac egyhatodát (egészen pontosan 16 százalékát) birtokló társaság most bevezette az 1400 üzletében, hogy az egységes, reggel 8-tól, este 8-ig tartó nyitvatartásból adott idősávban (egyelőre hétfőn, szerdán, pénteken reggel 8-tól, 9-ig) csak idős emberek és NHS-igazolvánnyal rendelkező egészségügyi dolgozók léphetnek be az üzletekbe.
Ennek nem pusztán az a haszna, hogy ilyenkor még feltöltött polcokkal találkozhatnak a különösen érzékeny helyzetben levő vásárlók, de így az emberi érintkezéseket is érdemben lehet csökkenteni.
Friisítés: Olvasói jelzés alapján tudjuk, hogy a mai nappal szinte minden nagyobb élelmiszerlánc kialakította a speciális idősávot, a Tesco hétfő, szerda, péntek 9-10 óráig, míg az 500 üzlettel rendelkező Morrisons is bevezetett egy hasonló intézkedést, ez a lánc a reggel 8 órás nyitás előtt, vagyis reggel 7-től várja az egészségügyi dolgozókat. Az Asda pedig 12 hétre teljes fizetéssel hazaküldte a 65 évnél idősebb dolgozóit.
Vannak, akiknek már nincsenek kérdéseik,
És vannak, akik az Indexet olvassák!
Támogasd te is a független újságírást,
hogy ebben a nehéz helyzetben is tovább dolgozhassunk!
Kattints ide!