Ál-Habsburg próbálta meg átvenni az irányítást a Dunaferr felett
További Gazdaság cikkek
- Több mint 7,7 milliárd forintot ad a kormány a budapesti egészségügy fejlesztésére
- Autót venne a munkáshitelből? Mutatjuk, hogy miért nem érdemes
- Több napra leállt az ügyintézés az MVM online oldalán és alkalmazásában
- A drónbizniszbe is belecsap a 4iG, amely nemrég az űriparban kezdett terjeszkedni
- Több száz milliárd forintos kárt okoznak a csalók, egyetlen fegyver van ellenük
Szélhámos az a Habsburg, aki a Dunaferr-ügyben megpróbálta átvenni az irányítást a cég felett – mondta Habsburg György.
A Dunaferr átvételére március 5-én többek közt egy Franz Vladimir Habsburg-Lothringen néven bemutatkozó ukrán személy tett kísérletet, ám a cég vezetése arra jutott, hogy az üzembe bejutni kívánó személyek hamis tulajdonosi meghatalmazást lobogtatnak, ezért nem engedték be őket.
A Euronewsnak szemet szúrt a név, és miután nem találták meg a Habsburg-családfán, Habsburg Györgyöt kérdezték meg, hogy tud-e róla mondani valamit.
Ő egy szélhámos, ismerjük őt, használja a nevet, de semmilyen kapcsolata nincs a családdal
– mondta Habsburg György.
Hozzátette, hogy az illető annak a Habsburg-Tescheni Vilmos főhercegnek a nevét használja, aki a két világháború közt Ukrajna függetlenségéért küzdött, és végül 1948-ban, egy szovjet börtönben halt meg.
Habsburg György azt is közölte, hogy ellene jogilag egyelőre nem tudnak fellépni.
A Dunaferr-ügy kiváltó okait az alábbi cikkünkben elemeztük.
A március végén – a Dunaferr jelenlegi vezetése szerint szabálytalanul – online lezajlott tisztújító közgyűlésen a Dunaferr cégvezetőjének választották meg Vasyl Gladkikh-t. A közgyűlést a Dunaferrt birtokló Steelhold Limeted képviseletében eljáró jogász hívta össze, ám az ISD Dunaferr jelenlegi ügyvédje szerint hamis meghatalmazással.
Az orosz üzletemberrel interjút készített a duol.hu, amelyben azt mondta, nincs orosz–ukrán tulajdonosi vita a Dunaferr körül,
ez egy kitalált és felfújt történet, semmi köze nincs a valósághoz.
Kifejtette, modernizálni akarja a gyárat, ehhez potenciális befektetőket is tud, és vissza akarja állítani a kollektív szerződést, amiről májusban akar beszélni a dolgozókkal. Végül meglebegtette, hogy ha már most át tudná venni a gyárat, három hónapon belül 120 ezer tonnára tudnák növelni a termelést.
A gyár átvételére a Dunaferrt birtokló Steelhold Limited képviseletében fellépő jogász, Mikó István vezetésével kísérlet történt múlt pénteken, több száz biztonsági ember vonult fel, ám a rendőrség megállította őket. Mikó az Indexnek azt ígérte, visszajönnek egy még nagyobb csapattal.
Gladkikh így egyelőre úgy tölti be a cégvezetői posztot, hogy az általa vezetett üzembe se tud bejutni.