- Gazdaság
- magyarország
- gazdaság
- online vásárlás
- online kereskedelem
- netes vásárlás
- üzleti reggeli
- bevétel
- nyereség
- webáruház
- webshop
Sosem látott csúcson a magyarországi online kereskedelem
Egy év alatt harmadszor múlta felül minden korábbi teljesítményét az internetes és csomagküldő értékesítés Magyarországon, 2020-ban először értek el ezermilliárd forint feletti összesített forgalmat a webshopok – olvasható a Magyar Hírlap oldalán.
Az Index korábban beszámolt róla, hogy a koronavírus-járvány felgyorsította az elektronikus kereskedelem térnyerését, amit megerősített Cseresnyés Péter, Innovációs és Technológiai Minisztérium kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára.
Úgy vásároltunk online, mintha nem lenne holnap
Rekordot döntött az e-kiskereskedelem, egy év alatt hármat ugrott a szektor.
A politikus kifejtette, hogy a Heti Monitoruk a nyitást követő négy hétben összességében nyolcszázalékos forgalomnövekedést jelzett 2019 azonos időszakához képest.
A legfrissebb kimutatás szerint élelmiszerekből és gyógyszerekből tizenhat-tizenhét százalékkal fogyott több, mint tavalyelőtt ugyanekkor.
Az államtitkár kiemelte, hogy a márciusi zárás idején a szektorra átmenetileg kiterjesztett ágazati bértámogatással közel harmincezer munkahely megtartásához járultak hozzá több mint hatmilliárd forinttal.
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a vásárlások legbiztonságosabb terepe természetesen a járványhelyzetben az internetes és csomagküldő értékesítés, ezért is történhetett meg, hogy
tavaly április óta háromszor múlta felül minden korábbi teljesítményét az online kereskedelem, az idén márciusi havi száznegyvenmilliárd forintos örökrekord mintegy kétharmadával haladta meg az egy évvel azelőtti összeget.
Arról is informált Cseresnyés Péter, hogy tavaly először értek el ezermilliárd forint feletti összesített forgalmat a webshopok, amihez nagyban hozzájárul a pandémia, és várhatóan a járvány megszűnése után sokan tartósan elköteleződhetnek a kényelmes és gyors házhoz szállítás mellett.