A regeneratív agrárium 900 ezer autó kibocsátását válthatja ki
Egy új tanulmány szerint 900 ezer autó kibocsátásának megfelelő káros anyaggal kevesebb kerülne a légkörbe, ha az Egyesült Királyság a regeneratív mezőgazdaságra állna át.
A WWF UK tanulmányában azt állítja, ha elhagyják a műtrágyázást vagy a sövénnyel borított, szén-dioxid megkötésére képes területek növelését, akkor még több kibocsátást takarítanának meg, mint amit a kormány tanácsadója, az Éghajlatváltozási Bizottság becsült korábban.
A bőség földje című jelentés szerint az élelmiszerrendszer okozza a természet nagymértékű pusztulását Nagy-Britanniában. Az országban a földterületek több mint 70 százalékát használják mezőgazdasági célokra, a földhasználat pedig az üvegházhatású gázok 12 százalékáért felelős.
A jelentésben azzal vádolják az ország vezetését, hogy a sietve megalkotott Nettó Zéró stratégiájában elszalasztotta a lehetőséget a mezőgazdaságból és a földhasználatból származó kibocsátások megoldására. Valamint felszólítják a kormányt, hogy készítsen egy alacsony szén-dioxid-kibocsátású, természetbarát gazdálkodási tervet, és támogassa a gazdálkodókat, hogy az éghajlatváltozás és a természeti válság kezelésének élvonalában legyenek – számolt be a Sky News.
Szerintük a tengerentúli lábnyomot az állati takarmány és legfőképp a szója keresletének csökkentésével lehet visszaszorítani. Valamint sürgetik az állattenyésztőknek is az igazságos átmenetet.
Ha az Egyesült Királyság el akarja érni nettó zéró célkitűzéseit, akkor a mezőgazdaság éghajlatbaráttá tételét és az Egyesült Királyság természetes szén-dioxid-felvevő területeinek helyreállítását ugyanolyan sürgősen kezelnie kell, mint az energia- vagy a közlekedési kibocsátások csökkentését
– mondta Matt Williams, az Innovatív Egyetemek Európai Konzorciumának munkatársa.