- Gazdaság
- fejlesztések
- beruházások
- ferihegyi repülőtér
- utasok
- liszt ferenc nemzetközi repülőtér
- utasfelvétel
- poggyászkocsi
- autótöltő
Már közel nyolcvanmilliárdot költöttek a Ferihegyi repülőtér fejlesztéseire
További Gazdaság cikkek
- Óriási botrány az Apple-nél, illegálisan figyelhették meg az ott dolgozókat
- Orbán Viktor szövetségese napokon belül megbuktathatja a francia kormányt
- Adóegyszerűsítésekről egyeztetett Varga Mihály az Iparkamara új elnökével
- Itt az szja-visszatérítés szezonja: így kereshet azonnal 150 ezer forintot
- Itt van, miben előzi határozottan Magyarország a fejlett világot
A koronavírus-járvány negatív hatásai még mindig érzékelhetők a légi közlekedésben, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret érintő fejlesztések véghezvitelét azonban nem akadályozta meg a pandémia sem, az utasforgalom viszont legjobb esetben is csak a járvány előtti szint 75 százalékát érheti el az év végére – olvasható a Budapest Airport közleményében.
Az utasok elvégezhetik egyebek mellett az utasfelvételt, és beszállókártyát is nyomtathatnak a Belvárosban júliusban megnyílt Universal Airport Hubban. A szolgáltatások és a légitársaságok köre folyamatosan bővül majd a Kálvin téri üzletben.
A repülőtéri poggyászfeladást önkiszolgáló poggyászfeladó rendszer is segíti, az eddigi 24 címkenyomtató automata idén két további kültéri eszközzel egészült ki.
Új terasz, baba-mama szobák és felvonók
A Budapest Airport korábban megkezdte egy kilátó- és dohányzóterasz kialakítását a 2B terminálon, így a nem schengeni övezetbe utazóknak az útlevél ellenőrzése után is lehetőségük lesz a szabad levegőn várakozni, illetve dohányzóteraszt igénybe venni. Az utasok várhatóan már szeptemberben használhatják a teraszt. A repülőtéren a családok utazását már öt baba-mama szoba segíti, és ingyenes babakocsikat is biztosítanak a terminálokon a kisgyermekkel érkező utasoknak. Rendelkezésre áll száz új poggyászkocsi, amelyeket az utasok ingyen vehetnek igénybe, és folyik a felvonók cseréje, az üzemeltető a 2A és 2B terminál tranzitterületén található személy- és teherlifteket korszerűsíti.
A Budapest Airport célja, hogy a repülőtér legkésőbb 2035-ben nullára csökkentse a nettó karbonkibocsátását.
Ennek érdekében az 2022-es év első felében 35 elektromosautó-töltőt telepítettek a repülőtéren működő cégek, a saját flotta, valamint a reptéri dolgozók számára, és jelenleg is zajlik egy földi kiszolgáló partnervállalat részére elektromosautó-töltő állomások kialakítása. Megkezdték a légikikötő geotermikus fűtési rendszerének kialakításához szükséges tanulmányok előkészítését is.