Kiemelkedő forgalom lesz a szálláshelyeken a hosszú hétvégén

2022.10.26. 12:16
Várhatóan kiemelkedő forgalom lesz a szálláshelyeken a négynapos hosszú hétvégén. A legtöbb magyar család Egerbe, Gyulára, Budapestre, Hajdúszoboszlóra és Pécsre látogat el.

Az előző évekhez képest jóval több szállásfoglalás történt az őszi időszakban Magyarországon. Az október 24-e előtt kért, őszi napokra szóló foglalások száma nagyobb a 2019-es és a 2021-es hasonló időszakhoz viszonyítva. Az eddig beérkezett adatok szerint a tavalyinál 3,5 százalékkal, 2019-hez képest csaknem 40 százalékkal nőtt az őszi foglalások száma.

Kelemen Lili, a szallas.hu sajtószóvivője közölte: a legnagyobb belföldi turisztikai régiók közül Észak-Magyarország (26 százalék), Nyugat-Dunántúl (16 százalék) és a Balaton (14 százalék) részesül a legnagyobb arányban a foglalásokból. A települések népszerűségi rangsorát Eger, Gyula, Budapest, Hajdúszoboszló és Pécs vezeti. Ezeket követi Hévíz, Szeged, Siófok, Zalakaros és Sárvár.

Három év alatt 30 százalékkal lettek drágábbak a szállások

Kelemen Lili szerint a foglalások megemelkedését elősegíthették a rugalmas foglalási feltételek, hiszen a lemondási díj és előlegfizetés nélkül foglalható opciók anyagi biztonságot jelentenek a vendégeknek. Ugyanakkor az utolsó pillanatban indított foglalások aránya is nagyban hozzájárul az összképhez. 

Az elmúlt héten közel 28 százalékkal nőtt a foglalások száma az őszi hosszú hétvégére.

A 2021-es évhez képest átlagosan 10 százalékkal drágább az őszi szállás, 2019-hez képest pedig 30 százalékhoz közelít a különbség.

Idén ősszel átlagosan 11 158 forintba került egy éjszaka egy fő részére.

Az év végére vonatkozó, eddig ismert adatok is emelkedő tendenciát mutatnak, már 5 százalékkal nőtt az ünnepi időszakra szóló foglalások száma 2019-hez képest.

Eddig a hotelek kevesebb mint egy százaléka jelezte, hogy végleges bezárást tervez, vagy már be is zárt. A többség az energiaárak elszállásával indokolja döntését. A szállásfoglalási oldal következő időszakra vonatkozó felmérése szerint a megkérdezett 184 fürdő közül 87 százalék a folyamatos működés mellett döntött.