Az építőipari csalók köztünk járnak
További Gazdaság cikkek
- A „dupla pofon” hatásai még sajognak, de vonzó célpont Magyarország
- Nagy Márton: Ősztől saját bankja lesz a turisztikai szektornak
- Tovább szedi áldozatait a zsugorinfláció, a Milka és az egyik tortillachips is összemegy
- Rég látott csúcsokat ostromolt a forint, aztán úthengerrel jött Donald Trump
- Fortuna mosolygott egyet szombat este, többen is jól jártak a Luxor és a joker sorsolásán
A tájékoztatás szerint az egyszerű kóklereket könnyű megismerni a rendezetlen ruházatukról, szedett-vedett piszkos szerszámaikról és az általános rendetlenségről, ami körülveszi őket, a csalókat pedig inkább a mézesmázos stílusuk buktathatja le.
Gyanakodjon!
Gyanakvásra ad okot, ha a vállalkozó szerződés nélkül akarja elkezdeni a munkát, ha nincs jelen az interneten, nincsenek ellenőrizhető referenciái, továbbá ha minden összeg három nullára végződik az ajánlatában, vagyis csak nagyjából számolta ki a költségeket, illetve az is fejtörésre adhat okot, ha elzárkózik az árgaranciától.
Gyanús, ha a vállalkozó nagyon sürgeti a szerződéskötést a megrendelővel,
illetve ha azt szeretné, hogy magánszemélyek számlájára utaljon a megrendelő.
Tájékozódjon!
Fontos, hogy a megrendelő tisztában legyen azzal, pontosan mit akar, az mennyibe kerül, ezért célszerű több ajánlatot bekérve kivitelezőt választani. Azt is tanácsolják, hogy az energetikai korszerűsítéshez hasonlóan nagy értékű beruházásoknál a megbízó keressen fel egy mérnököt, aki több megoldást ajánlhat.
Szerződjön!
Az NBT azt javasolja, hogy készüljön papíralapú szerződés a munka megkezdése előtt, amiben a felek tisztázzák a részleteket.
A kontárok keze messzire ér
A közelmúltban számoltunk be arról, hogy bár némileg javult a helyzet, de továbbra is szenved a kontármunkától az építőipar, ugyanis
idén átlagosan 738 ezer forintnyi kár keletkezett a tevékenységükből,
miközben enyhén javult ugyan, de továbbra is közepes az építőiparral szembeni általános bizalom. Közben jelentősen romlottak a kilátások: az építtetők közel háromnegyede gondolja úgy, hogy rossz irányba mennek a dolgok az építőiparban.
(Borítókép: Justin Sullivan/Getty Images)