- Gazdaság
- acél
- digitális rendszer
- fejlesztés
- 4ig
- carboferr
- budapesti műszaki és gazdaságtudományi egyetem
Acélszerkezetek gyártásához használható digitális rendszert fejleszt a Carboferr, a 4iG és a BME
További Gazdaság cikkek
- Magyar siker az altatáshoz használt maszkok piacán
- Megújult a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara
- Kétmillió forintos átlagilletmény jöhet a bíráknál, de három évet kell rá várni
- Hatalmas leépítést tervez a Ford, több ezer munkahelyet szüntetnek meg Európa-szerte
- Teljesen felborultak az ingatlanárak, már nem Budapesten van az ország legdrágább utcája
A közlemény szerint a támogatást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI) Alapjából kapták,
a beruházás összköltsége 1,094 milliárd forint volt.
A projekt célja egy olyan digitális rendszer kifejlesztése, amely lehetővé teszi az acélszerkezetek gyártási folyamatának és teljes élettartamának optimalizálását, valamint a szerelési folyamatok megfelelő és hibamentes kivitelezését.
Hozzátették: a rendszer alapját olyan 3D-s technológiák képezik, mint az acélszerkezeti BIM- (Building Information Modelling) modellek, lézerszkennelés, szenzorhálózatok és szimulációs eljárások, a nagy mennyiségű adatok tárolása, feldolgozása és elemzése, döntéstámogató és akciókész információ azonosítása, valamint az eredmények vizualizálása és visszacsatolása.
A projekttel a 4iG Nyrt. részére beszereztek egy Surphaser 400 HS, a BME részére pedig egy optikai nyúlásmérő eszközt, a hozzá tartozó kiegészítőkkel.
A Carboferr Kereskedőház Zrt. egy 2011-ben alapított magyarországi tulajdonú, több mint 220 kereskedelmi és gyártó partnerrel rendelkező vállalat, amely hagyományos ipari tevékenységhez köthető alapanyagok beszerzésével foglalkozik, valamint logisztikai és kereskedelmi szolgáltatásokat nyújt partnereinek – írja az MTI.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a cég éves nettó árbevétele 2020-ban 1,703 milliárd forint volt, 2021-ben 3,278 milliárd forint volt. Adózott eredménye 2020-ban 22 millió forint, 2021-ben 148 millió forint volt.
A budapesti központtal működő, magyar többségi tulajdonosi hátterű 4iG Nyrt. a hazai informatikai és ICT-piac egyik meghatározó cégcsoportja. A vállalat 1995 óta jelen van az iparági és iparágfüggetlen innovatív technológiák területén, céljuk, hogy a mesterséges intelligencia, blockchain, kiberbiztonság, fintech, ipar 4.0 területeken saját fejlesztésű megoldásokkal is megjelenjen a piacon.
A 4iG a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) bejegyzett informatikai és szoftverszolgáltató, részvényeivel a prémiumkategóriában kereskednek. Az év első hat hónapjában 1,6 milliárd forint adózott eredményt és 121,85 milliárd forint árbevételt ért el, mindkettő több mint háromszorosa az egy évvel korábbinak – közölte a cég augusztusban közzétett nemzetközi pénzügyi standardok (IFRS) szerint készített beszámolójában. A társaság piaci kapitalizációja 2022. június 30-án 236 milliárd forint volt, saját tőkéje 291 milliárd forintot tett ki.