Nagy Márton: Globálisan is vonzó célpontot jelentenek a vidéki gazdasági centrumok
További Gazdaság cikkek
- Jelentősen megváltozhat a budapesti lomtalanítási rendszer
- Különös indokkal szünteti meg a kormány a paksi különleges gazdasági övezetet
- Több mint 7,7 milliárd forintot ad a kormány a budapesti egészségügy fejlesztésére
- Autót venne a munkáshitelből? Mutatjuk, hogy miért nem érdemes
- Több napra leállt az ügyintézés az MVM online oldalán és alkalmazásában
A felek áttekintették a gazdaság, valamint a járműipar helyzetét, a rövid és hosszú távon jelentkező kihívásokat.
A közlemény szerint Nagy Márton hangsúlyozta az autóipar és az akkumulátorgyártás jelentőségét, valamint rögíztette, hogy az Audi meghatározó szereplője a gazdaságnak, 12 ezer családnak biztosít megélhetést, árbevétele megközelíti a 8 milliárd eurót – adta hírül az MTI.
A miniszter kiemelte a német–magyar gazdasági kapcsolatok jelentőségét, különös tekintettel arra, hogy Németország Magyarország legmeghatározóbb működőtőke-befektetője és kereskedelmi partnere.
A tárcavezető szerint bizakodásra ad okot, hogy az Audi Hungária 2022-ben rekordteljesítményt nyújtott, a magyar gazdaság pedig a háború és szankciók sújtotta gazdasági helyzetben is dinamikusan tudott növekedni.
A recesszió kivédéséhez azonban új beruházásokra, az FDI bevonzására, az export növelésére van szükség. Ez áll az új iparpolitika fókuszában, miközben meg kell őrizni azt az eredményt, hogy a vidéki gazdasági centrumok globálisan is vonzó célpontot jelentenek a legmodernebb technológiai beruházások számára.
A felek egyetértettek abban, hogy tovább kell mélyíteni a gazdasági együttműködést, ösztönözni kell az innovációt és a fejlesztéseket – olvasható a GFM közleményében.
Hiába a cég rekordteljesítménye, nem enged a bérköveteléseknek
Pontosan egy hete, hogy az Audi Hungaria Független Szakszervezet képviselői átnyújtottak egy csomagot, amelyben többek között 23 százalékos alapbéremelést követelnek a munkavállalók. A követelés tartalmaz továbbá 300 ezer forint egyszeri kifizetést, valamint 600 ezer forint cafeteriát szeretnének a dolgozóknak. Ezt a cég vezetősége azonban elutasította.
Február 7-én, kedden újabb sikertelen bértárgyaláson volt túl az Audi Hungaria Zrt. és a munkavállalókat képviselő szervezet. Bár a munkáltató elismerte a szakszervezet szerint, hogy az elmúlt években folyamatosan csökkent a béremelések reálértéke, ajánlatot nem tett le az asztalra.
A szakszervezet beszámolója szerint február 9-én, csütörtökön folytatódott a bértárgyalás a követelések pontjainak szakmai kibontásával és értékelésével.