A magyar–kínai kapcsolatok malterját keverte Pekingben Nagy Márton
További Gazdaság cikkek
- A nagy ingatlanpiaci dilemma: megzabolázhatók-e az elszabadult árak?
- Havi egymillió forintos fizetéssel csábítanának dolgozókat a budapesti karácsonyi vásárra
- Nyitott a munkahelyváltásra a fehérgalléros dolgozók többsége
- Visszavonta a Mol minősítését a Moody’s
- Felolvasták Nagy Mártonnak, melyek most a legnagyobb problémák a vállalkozók szerint
A China Construction Bank pekingi fintech centerébe látogatott Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter. A tárcavezető továbbá megbeszélést folytatott Tian Guolival, a bank elnökével – közölte szombaton a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM).
A China Construction Bank a világ második legnagyobb hitelintézete, magyarországi fióktelepe 2023 áprilisában került megnyitásra.
A közlemény szerint Nagy Márton a látogatás kapcsán kiemelte az aktív kapcsolattartás jelentőségét, a magyar–kínai gazdasági és pénzügyi kapcsolatok további elmélyítésének szerepét.
Hozzátette, hogy a globális gazdasági – beleértve a kereskedelmi, pénzügyi, ipari központokat – súlypont egyre inkább keletre, Ázsiába helyeződik át, amiben Kína szerepe megkérdőjelezhetetlen: a világgazdaság egyik húzóereje, fejlődési motorja.
Mára a kínai ipari és pénzügyi vállalkozások élen járnak az innovációban, a világszínvonalú high-tech megoldások alkalmazásában, így a tudástranszfer, az együttműködés felértékelődik – tette hozzá.
A gazdaságfejlesztési miniszter megjegyezte, hogy Magyarország a kínai befektetők első számú célpontjává vált Közép-Kelet-Európában.
Magyarország tovább kívánja erősíteni gazdaságihíd-szerepét. Ebben jelent partnerséget a China Construction Bank együttműködése, amely hozzájárulhat további magyar cégek belépéséhez a kínai piacra, illetve elősegítheti új kínai beruházások magyarországi megjelenését elsősorban a megújuló energiák és az elektromobilitás területén
– emelte ki a tárcavezető.