Rekordösszegű kárfizetésekre lehet számítani a pusztító viharok után
További Gazdaság cikkek
- Vészhelyzet van a szomszédban, tömegesen vándorolnak el az országból
- Hátunk helyett a szánkba vettük – a legjobb túrós batyukat kerestük
- Van megoldás, így tehetünk a halálozás csökkentéséért
- Matolcsy Györgyék jelezték: Koránt sincs vége a lakásárak emelkedésének
- Csúcsra járatja a lakosság az előtörlesztést – ennyi pénzük lett a magyaroknak?
Rég nem látott mennyiségű lakásbiztosítási kárbejelentés érkezett hétfő délutánig a K&H-hoz a múlt hét második felében az ország nagy részén pusztító vihar miatt – közölte a pénzintézet. Eddig összesen 1100 károsult jelentkezett, de további 800-1000 bejelentésre számítanak. A károk felmérése megkezdődött, a pénzintézet szakértői szerint akár rekordnak számító, 150-200 millió forint összegű kárkifizetésre kerülhet sor.
Budapestet érintette leginkább a viharkár
A legtöbb káreseményt Budapestről – ezen belül a XVI. és XVII. kerületekből –, valamint Pest vármegyéből jelentették be az érintettek. A K&H szakemberei szemlementes és videós kárrendezéssel gyorsítják az ügyintézést az érintett településeken.
A K&H azt tanácsolja most és a jövőben is a károsultaknak, hogy használják a nap 24 órájában, így hétvégén is elérhető online felületet, ahol gyorsan és egyszerűen bejelenthető a kár, a folyamatban lévő kárrendezés könnyedén nyomon követhető, valamint a hiányzó iratok pótlására is lehetőség van.
Szinte már mindenki online intézi
Tavaly a lakásbiztosítási kárbejelentések közel 85 százaléka érkezett az online platformon keresztül, míg az idén már 95 százalék fölé emelkedett ez az arány, tehát egyre többen választják ezt a kárrendezési megoldást. A kárbejelentés, a kárügyintézés nyomon követése, illetve a szükséges dokumentumok kezelése az idei évtől már a K&H mobilbanki applikációján keresztül is elérhető.
A pénzintézet szakértői arra is felhívták a figyelmet a múlt héten hatalmas mennyiségű csapadékkal járó viharok apropóján, hogy még azoknak is érdemes megnézniük a meglévő lakásbiztosításukat, akiknél most nem merült fel káresemény. A lakásbiztosításoknál ugyanis előfordulhat, hogy az évekkel ezelőtt megkötött szerződés nem nyújt teljes körű fedezetet az esetleges károkra.
Szintén fontos figyelmet fordítani a kiegészítő biztosításokra: egy családi ház esetében például előfordulhat, hogy a lakásbiztosítási szerződésben a meglévő melléképületre, garázsra vagy éppen a szabadban tárolt ingóságokra nem vonatkozik a biztosítás, márpedig ezekben is komoly károkat tud okozni egy, a mostanihoz hasonló viharos időszak.