Aggodalomra semmi ok, folyamatos a magyarok kedvencének gyártása
További Gazdaság cikkek
- Itt a válság, amiről egyre többet beszélnek: egyszerre két csapás éri Európát
- Lázár János 600 milliárd forintos vasútépítési fejlesztésről számolt be
- Közeleg a határidő, megjelent a tervezet
- Megszületett a nagy megállapodás, évekre előre rögzítették, hogyan nőnek a bérek
- Ez sokaknak fájni fog: tízszeresére emelik a parkolás díját az egyik kerületben
„Az egymásnak ellentmondásos információk miatt erős a félelmem/félelmünk, hogy a Pilóta keksz hamarosan ismét eltűnhet a boltok polcairól. Az alábbi videóban nyílt levélben fordultam a Pilóta keksz gyártójához, hogy megtudjam: igaz-e az az értesülés, miszerint a Pilóta keksz gyártása újra szünetel” – hívta fel szerkesztőségünk figyelmét a napokban a Termékkritikus, aki korábban szintén aggályokat fogalmazott meg a Pöttyös gyártójával kapcsolatban.
A felmerült kérdések tisztázása érdekében megkerestük a Pilóta gyártóját, amely azt a tájékoztatást adta, hogy nem tervezi a Pilóta keksz gyártásának beszüntetését sem Magyarországon, az Oreo gyártása pedig nem függ össze a Pilóta keksz sorsával.
A Pilóta keksz gyártásának korábbi felfüggesztését az élelmiszeripari csomagoló- és nyersanyaghiány, valamint termelésszervezési nehézségek együttesen okozták, ezek a problémák azonban fokozatosan elhárultak. Jelenleg a gyártás problémamentesen zajlik – állítják.
@termekkritikus Mentsük meg a Pilóta kekszet! A termékkritikus nyílt levele a Mondelez Hungária Kft-nek a Pilóta Kekszről érkezett kétségbeejtő hírek miatt. #termékkritikus #atermékkritikus #vásároljokosan #pilóta #pilótakeksz #oreó #oreo #székesfehérvár #győr #győri #győrikeksz #mentsükmegapilótakekszet ♬ eredeti hang - A termékkritikus
A TikTok-videóban a vlogger azt a kérdést is feszegeti, hogy vajon a gyártás szüneteltetése hátterében esetleg az húzódik-e meg, hogy „épp az elképesztő árazás miatt már nem lesz rentábilis a termék gyártása”.
A gyártó ennek kapcsán az Index megkeresésére azt a választ adta:
Az árakkal kapcsolatban érdemes figyelembe venni, hogy gyártóként a Mondelez nem határozza, nem is határozhatja meg a termékek kiskereskedelmi árát. Az elmúlt időszakban a nyersanyagok, a csomagolás költsége, a humán erőforrás, az energia egyaránt drágult. Ez a probléma természetesen nem csak a Mondelezt érinti, az élelmiszerárak folyamatos növekedése sajnos általános tendencia volt az elmúlt időszakban.
A cég a válaszában kitért arra is, hogy ezt a termelés hatékonyságának növelésével próbálják kezelni, azonban néhány esetben emelniük kellett a termékek árait is, hogy továbbra is biztosítani tudják a vásárlóik által elvárt minőséget. A kereskedők pedig minden esetben a termékek fogyásának ütemében rendelnek tőlük – tették hozzá.