Hogyan tud egy vállalat a legmostohább körülmények között rekordnyereséget termelni?
További Gazdaság cikkek
- A túlélésért küzdenek a cégek, leépítésre kényszerülnek
- Magyar siker az altatáshoz használt maszkok piacán
- Megújult a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara
- Kétmillió forintos átlagilletmény jöhet a bíráknál, de három évet kell rá várni
- Hatalmas leépítést tervez a Ford, több ezer munkahelyet szüntetnek meg Európa-szerte
Lélfai Koppány, az Opus Global Nyrt. vezérigazgatója nagy lélegzetvételű interjút adott, amelyben részletesen kifejtette, minek köszönhetően sikerült rekordméretű nyereséget elérnie az egyre gyarapodó Opus Globalnak.
Lélfai Koppány a Portfoliónak adott interjújában többek között az alábbiakról beszélt:
- „Tavaly rendkívül kedvezőtlen piaci körülmények között kellett működnie minden hazai cégnek, sőt ez Európában is teljesen általános volt. A magas infláció szintén roppant kellemetlen helyzetet teremtett. De azt gondolom, hogy jól álltuk a sarat, a bevételeinket még jelentősebben tudtuk növelni, mint ahogy a kiadások emelkedtek, ez segített a profit duplázásában. A nehezített pályán az tud igazán jól mozogni, akinek megvan a megfelelő tapasztalata, kellő profizmussal párosulva” – írta körül a 2023-as év sikereit Lélfai Koppány.
- Az Opus Globalhoz tartozó Tigáz nagyon jó üzleti évet zárt 2023-ban, míg a Titász esetében a növekedő bevételeknél a költségek kicsit nagyobb ütemben nőttek. A diverzifikált portfólió létrehozása épp az ilyen helyzetekben jön jól, hiszen ha valamelyik vállalat nem megfelelően teljesít, a többi képes kompenzálni a kiesést – magyarázta Lélfai Koppány.
- A vállalat készpénzállománya 40 százalékkal nőtt egy év alatt, mely kellő stabilitást és rugalmasságot ad a cégcsoportnak. A készpénzállomány egy jelentős részének már meg is van a helye a már előre lekötött projektek finanszírozásában. Egy másik része a sajátrészvény-visszavásárlási program folytatására fog menni, továbbá az Opus Global osztalékot is fizetne belőle.
- Lélfai Koppány szerint a 2023-as év „fordulópont volt” a turizmus világában, és várakozása szerint a nyereséges tendencia folytatódik 2024-ben is. Az élelmiszeripar, a termékpaletta bővítése, továbbá a kapacitáskihasználtság optimalizálása lesz fókuszban. „Az építőipar eddig is húzóágazat volt, és 2024-ben is az lesz a folyamatban lévő projektek alapján” – sorolta a vezérigazgató.
- „Nem számítunk könnyű évre, de úgy gondoljuk, hogy ha azokat a nehézségeket, amelyek az előző évből velünk maradnak, megfelelően tudjuk kezelni, roppant sikeres év előtt állunk 2024-ben.”
Mint arról az Index is beszámolt, az Opus Global 2023-ban megduplázta a profitját, történelmi csúcsot jelentő 45 milliárd forintos nettó eredménnyel és 686 milliárd forintos árbevétellel. A cégcsoport hosszú távú stratégiájáról ebben a cikkünkben írtunk.