Szinte mindenki mehet tőzsdére, csak senki nem akar

2016.09.16. 10:09

Valutaváltó

"Momentum van a kkv-k-nál" - mondta Balog Ádám, az MKB vezére a kecskeméti közgazdász vándorgyűlésen arról, hogy a kis- és középvállalatok is a magyar tőzsdére mehetnek. Bár szerinte azért a nagyvállalatok is mehetnének tőzsdére, és az állami cégek is, szóval gyakorlatilag mindenki.

A válság óta most van pénz lakosságnál, szóval a vállalkozások jelentős része léphet most a tőzsdére, száz tőzsdeképes cég is van az országban, magyarázta. Az MKB adatai szerint a magyar vállalatok jelenleg inkább tartanak tőzsdétől, az átláthatóság, a bizonytalanság vagy magas költségek miatt. Ráadásul nem is motiváltak, hogy így finanszírozzák magukat, a vállalatok több mint fele vissza nem térítendő támogatásokban gondolkozik, de mostanában van rengetek fajta kedvezményes hitel, lízingmegoldás és egyéb, olcsó finanszírozási lehetőség is.

Állami támogatásokra várnak, NHP-ra, Eximbankra és hasonlókra. Balog most úgy gondolja, hogy ez hosszú távon nem biztos, hogy fenntartható hozzáállás, majd részletesen végigmondta a vállalatok tőzsdére lépésének lehetséges előnyeit.

Az MKB-t az állami mentőöv és a szanálás után egyébként is 2019 végéig muszáj lesz tőzsdére vinni, szóval az is kiderült, hogy ők már most próbálnak jól működtetni egy kereskedelmi bankot és transzparensen is akarnak működni. A korábban MNB-alelnök, még korábban NGM-államtitkár Balog egyébként mérsékelt meglepetésre a zavaros privatizáció után is maradhatott az MKB vezére. És a titokzatos új tulajdonosok nagylelkű vezetői jutalmazási programja révén maga is részesedni fog az MKB tőzsdére viteléből. 

Kapcsolódó
Szíjj László állhat at MKB megvásárlása mögött

Szíjj László állhat at MKB megvásárlása mögött

A valódi tulajdonosokról titkolóznak, de a Figyelő szerint a Duna Aszfalt tulajdonosa állhat a háttérben.