Az amerikai határidős indexek csökkenése azt jelzi, lefelé indulnak majd a csütörtöki nyitáskor az irányadó New York-i tőzsdeindexek. Az irányzat legfontosabb okaként a politikai feszültségek miatt újabb csúcsot döntő olajárat, illetve ennek az inflációs veszélyt fokozó és a vállalati profitokat fenyegető hatását említik.
Az eredmények közül a PepsiCo Inc. negyedéves adatai jelentősek: a világ második legnagyobb üdítőital-gyártójának 1,36 milliárd dollárra, részvényenként 80 centre nőtt a profitja; az elemzők átlagosan 77 centre számítottak.
A befektetők geopolitikai aggodalmait az izraeli-libanoni szembenállás, az iráni urándúsítási "ügy" és az észak-koreai fegyverzetkorlátozási tárgyalások fejleményei növelik. Az olaj árrekordjához (75,89 dollár) egy nigériai vezeték robbanása, az alacsonyabb amerikai készletadatok és a növekvő benzinkereslet is hozzásegített.
Az elemzők szerint hiába kedvezőek a vállalati eredmények és a kilátások is, mindez nem elégséges a nagypolitikai feszültség okozta feszültség oldásához.
A vállalati hírek közül fontossá válhat még, hogy a Tribune Co. médiavállalkozás veszteséges második negyedévről számolt be; az EU semmisnek nyilvánította a Sony Music és a BMG egyesüléséhez még 2004-ben adott hozzájárulását.
A makrohírek közül ma a munkanélküli segélyt első ízben kérelmezők száma jelenik meg: a várt érték az előző heti 313 ezerrel szemben 318 ezer fő.
Szerdán mindhárom neves index több mint egy százalékot vesztett; a Nasdaq Composite Index 1,81 százalékos visszaesése hónapos negatív rekord, a Dow 1,09 százalékkal, a Standard & Poor's 500 Index 1,09 százalékkal csökkent.
A határidős indexek közül a Standard & Poor's 500 futures 4,10 pontot süllyedt, számított értéke alatt alakul; a Dow futures 30 ponttal, a Nasdaq futures 6,50 ponttal csökkent.
Kövesse az Indexet Facebookon is!
Követem!