Az euró bevezetésének árnyoldalai Görögországban
Az euró egyre közelgő bevezetése komoly aggodalmat vált ki a görög kormányban: a vezetés attól tart, hogy a görögök az egységes európai fizetőeszköz révén közvetlenül és világosan összehasonlíthatják fizetésüket más eurózónabeli országok polgárainak bérével, s a különbség sokkolólag hat majd a lakosságra.
Görögországban az átlagfizetés vásárlóereje az EU átlagnak csupán 70 százaléka, s ezzel a görögök az eurózóna államai között az utolsók.
Az euró bevezetésével kapcsolatos gondokat tetézi, hogy a lakosság nagy része nem kellően tájékozott, és az euró-érmék és bankjegyek szétosztásával kapcsolatban egyelőre hiányok mutatkoznak a bankoknál és nagyvállalatoknál.
A görög szocialista kormányzat célja athéni sajtójelentések szerint az, hogy a következő négy évben más uniós államoknál nagyobb növekedési ütemet valósítsanak meg. Ezért a gazdasági reformok, mindenekelőtt a privatizáció meggyorsítására törekszenek. Céljuk, hogy 2004-ig 4 százalék körüli éves GDP-növekedést érjenek el, ez azonban az amerikai terrortámadásokra és az afganisztáni bombázásokra tekintettel elemzők szerint nehezen lesz megvalósítható.