A WorldCom-botrány piaci fogadtatása
Európa konszolidálódni látszik: Footsie 2,46, a DAX 4,44, a CAC-40 4,15 százalékos veszteséget mutat, ennél már voltak mélyebben is ma. A WorldCom keverte botrányt Milánó heverte ki legkönnyebben, a MIB30 vesztesége a legkisebb, 2,44 százalék. Madrid 2,79, Amszetrdam 4,45, Stockholm 3,26, Zürich pedig 3,81 százalékos veszteséget kénytelen lenyelni.
Az euró jegyzése az amerikai dollárhoz képest a 99,4 centes csúcshoz után az utóbbi percekben 98,95 centre csökkent. A jelek szerint az erősödés 99,0 centen megállapodott.
A londoni, frankfurti, párizsi, tokiói tőzsdeindexek zuhanásával szemben az arany unciánkénti jegyzése az azonnali piacon - magyar idő szerint a reggeli órákban - 1,9 százalékkal 325,50 dollárra emelkedett Londonban.
A japán távközlési szektor azonnal áreséssel reagált a WorldCom-hírekre. A legnagyobbak közül a NEC Corp. értéke 3,2 százalékos esés után három és féléves mélypontra csökkent, annak ellenére, hogy a cég vezetői deklarálták: semmilyen üzleti viszonyban sem voltak a WorldCommal.
A Fujitsu Ltd. számára 40 millió dollár veszteséget jelent az amerikai bejelentés, a cég papírjai a zárásra 4,37 százalékot vesztettek értékükből. A Fed nyíltpiaci bizottsága (FOMC) kétnapos ülésének végeztével ma általános vélemény szerint várhatóan érintetlenül hagyja a 40 éves mélyponton lévő 1,75 százalékos egynapos irányadó hitelkamatot.
Az amerikai valuta hirtelen bekövetkezett gyengülése a magyar tőzsdei szereplők közül a dollárban is exportálókat viselheti meg leginkább. A zöldhasú gyengülése miatti veszteséget azonban a fedezeti ügyletek érdemben csökkenhetik.