Magyarország, a bukott angyal
A kormány bejelentései után sokkal inkább a középtávú fiskális és gazdasági tervek, vagyis a konkrétumok érdeklik a hitelminősítőt. Az S&P hitelminősítő legutóbb július 23-án módosította negatívra a magyar adósságok minősítéséhez tartozó kilátásokat, miután a kormány bejelentette a bankadót, a kormány és az IMF között pedig megszakadtak a tárgyalások.
Hétvégén megjelent havi összesítő jelentésében pedig "bukott angyalként" értékelte Magyarországot az S&P, amely a befektetőiből a spekulatív kategóriába eshet vissza.
A kormány legutóbbi bejelentései a 3 százalékos deficitcél tartásáról nem elegendőek ahhoz, hogy a hitelminősítő negatívról stabilra változtassa a kilátásokat. Az S&P figyelemmel kíséri majd vajon a kormány újrakezdi-e a tárgyalásokat az IMF-fel, és mi következik az októberi önkormányzati választások után.
Cullinan szerint az IMF-megállapodás nem követelmény a stabil kilátáshoz, de erősen "támogatná" azt. Hozzátette azt is, ha a bankadót további két évig fenntartja a kormány, az növeli az adósságok leminősítésének kockázatát.