Negatív hangulatban indult a nap a tőzsdéken, Budapesten a BUX 2,51 százalékos gyengüléssel, 15 711,32 ponton nyitott, 11 óra körül pedig már 3,4 százalékos mínuszban járt. A kereskedés eddigi legnagyobb vesztese az OTP, aminek a részvényei délelőtt 7,7 százalékkal is értek kevesebbet, mint a tegnapi záráskor. Ebben a negatív hangulat mellett szerepe lehet a tervezett szlovák bankadónak is, ami az ottani leánybankján keresztül érinti a pénzintézetet.
Az indexek meredek gyengülésével indult a kereskedés a főbb európai értékpapírpiacokon is. A frankfurti DAX index 3,28 százalékos, a londoni FTSE-100 index 2,74 százalékos, a párizsi CAC-40 index 2,79 százalékos veszteséget mutatott a kereskedés kezdetén.
Az európai tőzsdék lényegében ott folytatják, ahol az amerikaiak és az ázsiaiak abbahagyták: több mint két százalékot meghaladó eséssel zártak a New York-i értéktőzsde vezető mutatói szerdán, ás Ázsia is komoly veszteséggel zárt, miután a szövetségi jegybank (Fed) közölte, hogy "jelentős negatív irányban ható kockázatok" hatnak a gazdaság kilátásaira, többek között a pénzpiacokon tapasztalt feszültségek.
A gazdaság élénkítésére a Fed bejelentette, hogy 2012 júniusáig 400 milliárd dollárnyi, rövid lejáratú állampapírját cseréli hosszabb lejáratúra, a sokak által várt újabb állampapír-vásárlási akció ugyanakkor elmaradt.
Reggel a forint is zuhanásnak indult, az euróval szemben a 295-ös szint fölé gyengült, a svájci frankkal szemben pedig 241 forintos árfolyam fölött is járt. Később azonban visszaerősödött, 10 óra körül már az esés előtti szint környékén járt, egy euró 293,15, egy frank pedig 238,46 forintot ért.