A felek megegyeztek, hogy a gázvezeték műszaki-gazdasági megvalósíthatósági tanulmányát a projekttársaság még a cég megalapítása előtt elkészíti, és azt pénzért adja át a társaságnak. A gázvezeték áteresztőképessége legalább tízmilliárd köbméter földgáz/év lesz.
A rendszer alapvezetékből, kompresszorállomásokból, gázmérőállomásokból, diszpécser központokból, valamint egyéb, a gázvezeték működéséhez szükséges infrastruktúrából áll. Működésének biztosításához a Magyarországon lévő, legalább egymilliárd köbméter volumenű gáztározókat használják majd.
A nyomvonalról még egyeztetnek
A gázvezeték nyomvonalát, többek között a Magyarországra való be- és kivezetésének földrajzi pontjait, valamint tervezett áteresztő képességét az alapítók egyeztetik. Megvizsgálják a többlet földgázszállítás lehetőségét is Oroszországból Magyarországra.
A társaság tulajdona nem sajátítható ki, nem államosítható. Abban is megegyeztek, hogy mindent megtesznek annak érdekében, hogy a gázvezetékrendszer megkapja a transz-európai energetikai politika státusát.
A gázvezeték működtetésével kapcsolatos feladatokat a társaság végzi. A társaság állapítja meg a gázvezetéken történő gázszállítási szolgáltatások díjtételeit, kizárólagos hatáskörben. A gázvezeték összes kapacitásának felhasználási joga az orosz alapítót illeti.
Nem fogjuk elzárni a csapot
A magyar fél garantálja a földgáz akadálymentes és teljes volumenű szállítását, a nyomvonal pedig bekerül majd az Országos Területrendezési Tervbe. Az építéshez, működtetéshez szükséges engedélyek megszerzéséhez mindkét ország támogatást nyújt a társaságnak. Az alvállalkozókat pályázati úton választják ki.
Magyarország vállalta, hogy a társaság rendelkezésére bocsájtja a megfelelő földterületeket. Azt is vállalták, hogy a társaságot a legkedvezőbb vám- és adófeltételekben részesíti, amelyek többek között előirányozzák a projekt megvalósításával kapcsolatos munkálatok elvégzéséhez szükséges berendezések és részegységek, illetve anyagok és szolgáltatások ÁFA mentességét, a megtérülési határidő eléréséig.
A megállapodás harminc évig marad hatályban, ennek leteltével a hatálya további ötéves időszakokra automatikusan meghosszabbodik, ha a felek nem értesítik a másikat a felmondásról leglább kilenc hónappal előtte.