Az APEH tájékoztatása szerint ugyanis március végéig 1809 vállalkozás került ki az evakörből, közülük 1486 egyéni, 323 pedig társas vállalkozás volt. (Jogszerűtlen bejelentkezés esetén visszamenőlegesen, 2006. január 1-jei hatállyal szűnt meg az adóalanyiság.) Az egyéni vállalkozók többsége, 80 százaléka azért lépett ki az evából, mert megszűnt a tevékenysége.
Ebben minden bizonnyal szerepet játszott az ekho megjelenése a magyar adórendszerben, ami - bár a törvény-előkészítők ezt hivatalosan nem mondták ki, de - az eva kiváltására szolgál azok esetében, akiket színlelt szerződéssel foglalkoztat a munkaadójuk. A jellemzően a médiában és az előadóművészek körében kérdéses jogi helyzet egyértelműen az ekho felé tereli a munkavállalókat, így viszont már nem feltétlenül van szükség a - jellemzően kényszerből működtetett - vállalkozás fenntartására.
Az ekhót ugyanis munkaszerződés mellett is lehet választani, így minden vállalkozási kötelezettségtől mentesül a dolgozó. Az ezer körüli szám is érzékelteti azonban, hogy az ekho nem a legnépszerűbb adózási forma. A társas vállalkozásoknál jóval kevesebben szüntették meg tevékenységüket, mindössze 12 százalékuk. Rajtuk kisebb a kényszer: a cégtárs oldaláról is bevételhez juthat a vállalkozás, de a társas vállalkozások munkajogi megítélése is más, mint az egyénieké. E körben inkább az a jellemző, hogy év közben nem felelnek meg az evatörvény vonatkozó előírásainak (köztük például az évi 25 milliós értékhatárnak). Majdnem tíz százalékuk viszont eleve be sem léphetett volna az evakörbe, mivel már a tavaly decemberi bejelentkezéskor sem felelt meg a feltételeknek.