Az MNB és a PM közös sajtóközleményben próbálta megállítani a földindulást, közölve, hogy mindent megtesznek a forint további gyengülésének megakadályozására, ám ez kevésnek bizonyult a trend megfordítására. A piac szerint szűk az MNB mozgástere a kérdésben, úgy tűnik az elemzők már el is döntötték mi a megoldás.
Eltérő vélemények
Abban szinte minden elemző egyetért, hogy a további kamatemelés nem oldaná meg a problémákat és valutaválságba sodorná az országot. Egy másik vélemény szerint egyszerűen a januári kúra ellentettjét kéne alkalmazni, amikor a túlzottan erős forint további szárnyalását törte ketté az MNB; most az overnight hitelkamatláb jelentős növelésével lehetne stabilizálni a forintot.
A legtöbb javaslat szerint azonban az MNB-nek és a PM-nek fel kell adnia a 250-260 forintos eurókurzusról szőtt álmait, és a költségvetési valamint inflációs célok átdolgozása mellett hagyni a forintot, hogy megtalálja a megfelelő árfolyamát. A Reuters által megkérdezett elemzők egyébként már nem hisznek abban, hogy Magyarország a jelenleg is kommunikált 250-260 forintos euróárfolyam mellett tudna csatlakozni az ERM-2 pénzügyi rendszerhez.
A legutóbbi - hétfői - közvélemény kutatás átlaga 268,75 forintos eurószintet prognosztizál csatlakozáskor, ami jelentősen eltér a korábbi 255 forintos szinttől. Bár néhányan a korábbi 255 forintos szint mellett kardoskodtak, elhangzott pár 280 forintos jóslat is. Néhány elemző a teljesen szabad, lebegő árfolyamrendszer mellett tette le a voksát.