Az áruforgalmi egyenleg javulása májusban is folytatódott, ezzel az első öt hónap együttes mérleghiánya 262 milliárd forint volt, az 254 milliárddal kevesebb az egy évvel korábbinál.
Az öthavi eport értéke 4741 milliárd forint (19 192 milió euró), az importé 5004 milliárd forint (20 258 millió euró) volt, ez forintban nyolc- illetve kétszázalékos bővülés 2004-hez képest.
A külkereskedelmi forgalom január-májusban az előző évinél kisebb mértékben bővült, ebben szerepet játszott néhány nagyvállalat visszafogottabb forgalma. Ráadásul az export és az import esetében jelentős - és ellentétes előjelű - bázishatás érvényesül.
A kivitel forintárszintje az év első öt hónapjában 2,5, a behozatalé pedig másfél százalékkal csökkent, így a cserearány egy százalékkal romlott. Ez főként a gépek és szállítóeszközök kereskedelmében tapasztalt árszintmérséklődéssel magyarázható; különösen az irodagépek és a gépi adatfeldolgozó berendezések, valamint a villamos gépek, készülékek kereskedelmében volt erőteljes.
Továbbra is az EU dominálja a magyar külkereskedelmet: az import 69 százaléka érkezik onnan, míg az exportbeli súlya eléri a 77 százalékot. A 15 régi uniós országba irányuló magyar kivitel kissé nőtt 2005-ben, miközben abehozatal csökkent, így velük szemben a tavalyi 62 millió eurós deficit helyett 842 milliós szufficit alakult ki; az újakkal szemben a tavalyi 328 millió eurós hiány helyett 110 millió euró többlet jött össze; az utóbbi relációban a gépkivitel futott fel látványosan