Úgy tudni, a kérdéses dolgozókat egy pécsi cég foglalkoztatja, amely alvállalkozásban kapta meg a munkát, és augusztus óta irányítja az õrzés-védelmet. A dolgozóknak állítólag hetekig nem volt szerzõdésük, végül õsszel kapták meg a visszadátumozott megállapodást.
A szerzõdésben az szerepelt, hogy a megemelt óradíjba belefoglalták a szabadságolási pénzeket: tehát aki nem dolgozott, nem kapott pénzt a szabadsága idején és az ünnepnapokon sem. A szerzõdés állítólag azután született, hogy a cég kapott egy nagyobb összegû bírságot a szabálytalanságok miatt.
Ezután azonban a cég egy olyan bejelentõlapot íratott alá a dolgozókkal, ami alapján lemondanak a munkaviszonyukról, a járulékok fizetése a jövõben õket terhelik; a fizetésüket azonban továbbra is kapják, feketén.
Hét dolgozó aláírt, mert ragaszkodtak az állásukhoz, a többiek december 10-ig kaptak haladékot a döntésre. A pécsi cég állítólag egy lakótelepen van bejegyezve, és munkaerõ-kölcsönzéssel is foglalkozik.
A dolgozók az eljárás szabályosságát firtatva levélben fordultak az APEH dél-dunántúli igazgatóságához, a nyilvánosság elõtt viszont egyikük sem mer beszélni az ügyrõl, mert féltik az állásukat.