A Napi Gazdaság által megkérdezett szolgáltatók képviselői közül többen úgy fogalmaztak: lesz majd olyan, aki az igénylése ellenére az elszámolási időszakra szubvenció nélküli összegről kap majd csekket februárban.
Korántsem biztos ugyanis, hogy a társaságok végezni tudnak a megújuló számlázási rendszer miatt szükségessé váló informatikai és infrastrukturális fejlesztésekkel. Kiemelték azonban, ha így is történne, a támogatás akkor sem vész el, hiszen ha március 31-ig beérkezik az igénylés, visszamenőleg, január 1-jétől érvényesítik a szubvenciót. Egy gázszolgáltató ugyancsak neve mellőzését kérő, magas beosztású alkalmazottja szerint a támogatási rendszerhez kapcsolódó szoftverfejlesztés költsége a szolgáltatóknál országos szinten több száz millió forintra rúg, s a cégeknél összességében további jelentős létszámbővítést is szükségessé tesz. Ebből adódóan nem csak egyszeri kiadásról, hanem tartós költségnövekedésről van szó.
A Tigáz Zrt.-nél úgy tájékoztattak, jelenleg is folynak a munkák, mivel rendkívül szoros a határidő, hiszen az új gázár-támogatási rendszer csak november végén jelent meg. Így kénytelenek voltak növelni az ezzel foglalkozó alkalmazottak számát, akik az év végi ünnepek között is fokozott iramban dolgoztak. Számításaik szerint a jelenlegi ütemezés mellett időben végeznek a feladattal. Megjegyezték azonban, igencsak megnehezíti a dolgukat, hogy szinte égnek a vonalak a cégnél, naponta mintegy 18 ezer telefonhívást kapnak, amelynek döntő része mérőóra-átírás igénylésével kapcsolatos.
Laczó Sándor, a Gázszolgáltatók Egyesületének elnöke úgy tájékoztatott: a cégek azt vállalták, hogy február 1-jétől kezdődően - amennyiben a MÁK-tól megkapják a szükséges adatokat - az elszámolási időszakra vonatkozó támogatást szerepeltetik a számlán, s a jelenlegi állás szerint ezt tartani is tudják. Hozzátette, eddig országosan több mint 200 ezer fogyasztó kezdeményezett módosítást a fogyasztásmérőjével kapcsolatban, aminek egy jelentős része névátírás.