Értékesítési gondok miatt kétszáz dolgozójától válik meg a szentesi székhelyű, elsősorban kacsa- és libafeldolgozással foglalkozó Hungerit Zrt. A jelenleg még 1500 dolgozót foglalkoztató társaságnál a közelmúltban arról is döntöttek, hogy leállítják a hízottállat-vágást s csak pecsenyekacsát, csirkét, húslibát és különböző panírozott termékeket értékesítenek.
Ez önmagában csaknem 7-8 milliárd forintos árbevételkiesést okoz a társaságnak, ám reményt ad a túlélésre. A még 2000-ben alapított Hungerit - amely jelenleg az egyik legnagyobb kapacitású hazai baromfifeldolgozó - tavaly még eredményes évet zárt. Magyar József tulajdonos-vezérigazgató a Délmagyarországnak úgy nyilatkozott, hogy a takarmányárak drasztikus emelkedése és a tartósan erős forint akár csődbe is viheti a tavaly már több mint 20 milliárd forint nettó árbevételt elérő társaságot.
A takarmányárak növekedését a Hungerit - bár megpróbálta - nem tudta érvényesíteni vevőivel, elsősorban a multinacionális áruházláncokkal szemben. Ráadásul az immár jó ideje erős forinttal szemben is tehetetlen a termékeinek jelentős részét exportpiacon értékesítő cég.
A bajokat tetézi, hogy nemrég egy bécsi székhelyű állatvédő szervezet, a Négy Mancs arra szólította fel a vásárlókat, hogy ne vegyenek mesterségesen hizlalt állatokból készülő termékeket. Mint az alapítvány honlapján olvasható, véget akarnak vetni az állatok kényszertömés miatti szenvedésének, s azt követelik, hogy a módszert Magyarországon is tiltsák be. A vezérigazgató hozzátette, ha a helyzet záros határidőn belül nem változik, a Hungerit csődbe kerülhet.