A Gazdasági Versenyhivatal eljárása azért indult, mert az OTP a személyi kölcsönök végtörlesztési díját 2005 augusztusában egyoldalúan, a szerződéskötéskor rögzítetthez képest jelentősen megemelte. A GVH szerint ez gazdasági erőfölényes helyzetben felveti a tisztességtelen, visszaélésszerű piaci magatartás valószínűségét. A forint alapú konstrukciónál ez azt jelentette, hogy a szerződés megkötésekor ismert ötezer forintról 35 ezer forintra emelkedett az az összeg, amelyet a futamidő lejárta előtt törleszteni szándékozóknak fizetniük kellett.
Az OTP vitatta a jogsértést. A bank arra hivatkozott, hogy megemelkedtek a költségei, és a korábbi díj átalány, azaz nem költségalapú volt. A vizsgálat alatt az OTP vállalta, hogy a jelenlegi 15 napos határidőt 2007. szeptember 1-jétől 30 napra emeli minden szerződési feltétel módosításakor, kivéve az árfolyam- és kamatváltozásnál. Ha 2008. január 1. után változtatnak a szerződésen, a bank vállalja, hogy az emailcímmel rendelkező ügyfeleinek emailben, többi ügyfelének levélben díjmentesen tájékoztatást küld.
Azt is vállalja, hogy a 2005. július 31. előtt személyikölcsön-szerződést kötött ügyfelek közül azoknak, akik 35 ezer forintot fizettek előtörlesztéskor, azoknak visszatérít 15 ezer forintot. Azok pedig, akik eddig törlesztették a futamidő lejárta előtt a köcsönt, azoknak felajánlja, hogy 30 napon belül 20 ezer forint megfizetése mellett megtehetik. Az OTP Banknak hatvan napon belül meg kell keresnie az érintett ügyfeleket, hogy nyilatkozhassanak, milyen bankszámlára kérik a pénzt (esetleg személyesen átveszik készpénzben valamelyik bankfiókban). Azok az ügyfelek érintettek, akik 2004. május 3. és 2005. július 31. között kötöttek akár forint, akár deviza alapú személyikölcsön-szerződést kötöttek a bankkal.
A visszafizetés több tízezer, a kedvezményes előtörlesztés lehetősége két-háromszázezer ügyfelet érint.