Ezt a nézetet támasztja alá az az információ, amely szerint a Pénzügyminisztérium tegnap megbeszélésre hívta több hazai nagybank cash-management szakértőjét, és tanácsot kért arról, miként történjen a pénz beszedése, kezelése. A jelek arra utalnak, hogy mindeddig nem született olyan gazdaságossági számítás, amely azt elemezte volna, hogyan lehetne a legkevesebb költséggel beszedni, kezelni, nyilvántartani a betegektől származó összeget.
Vannak már hírek vizitdíj-automatákról és egyéb nyilvántartásokról, de ezek költséghatásairól eddig senki sem nyilatkozott. Banki szakemberek szerint nyilvánvaló, hogy az ilyen kis összegű fizetésekre a klasszikus bankkártyás megoldás csak akkor lenne alkalmas, ha a teljes hálózat üzemeltetése egy kézben lenne. Ellenkező esetben a terminálüzemeltetés lényegében a teljes bevételt felemésztené.
Új megoldást kínálna 2008-tól, ha valósággá válna a chippel ellátott egészségbiztosítási kártya, hiszen a chipen szerény többletköltséggel mód nyílna egy speciálisan vizitdíjfizetésre alkalmas e-pénztárca kialakítására is, amit az ügyfél tölthet fel. Akár így, akár úgy, a terminálok beszerzése aligha lesz olcsó feladat.
A megfelelő biztonságot garantáló (az adatokat például nem a hozzákötött számítógépre mentő) kártyaleolvasók ára Lévai Gábor, az egyik legnagyobb terminálgyártó cég, az Ingenico Hungary stratégiai igazgatója szerint 50 és 200 ezer forint között mozog, amihez még hozzáadódik a tranzakciós rendszer, a szoftverek és más költségelemek.
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!