A Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség laboratóriumi vizsgálat során ellenőrizte, hogy a kapható ásványvizek megfelelnek-e az előírásoknak. A vizsgálat arra keresték a választ, hogy az ásványvizek címkéjén feltüntetett információk megegyeznek-e a termék valódi tartalmával, illetve alkalmaznak-e olyan jelölést, amelyek a rendeletek alapján nem megengedettek.
Rendelet határozza meg például azt, hogy speciális jelzők (pl. csekély ásványianyag-tartalmú, ásványi anyagban gazdag, stb.) milyen feltételek mellett használhatók. A vizsgáltak közül háromnál (mindhárom a Mizse természetes ásványvíz termékeknél) az "alacsony ásványi anyag tartalommal" jelölés nem volt megfelelő, mert ezekben összes oldott ásványi anyag tartalma 515 milligramm/liter volt. A szabályozás szerint csak akkor lehetne ez a minősítés, ha 500 alatt lenne az érték.
A fogyasztóvédők sok jelölési hibát találtak még ezen kívül is. A határértékek jelölésével volt probléma a Primavera, a Szentkirályi, a Pannonius Aquarius, a TEsco gazdaságos Pannon Aqua, a Vöslauer, a San Benedetto, a Danon Vitalinea és a Borsec árványvizekkel.
![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=bJE1jRyMFaE6fJ8fhsC.y4ZQnDkFoiPbY7JeelfAZ7P.i7&stparam=wnniomkpwg&fastid=ipqxvzhaneitfhaugbtmmzijqomb&nc=0)