Azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy az EU-ban ilyen veszély nem fenyegeti a cég befektetéseit, a fiskális kockázatokra hívta fel a figyelmet az elnök-vezérigazgató.
A cégcsoport Európán kívül kitermelést végez Szíriában – itt a tevékenységét éppen szünetelteti –, továbbá Oroszországban és Pakisztánban. Az utóbbi országban a fogyasztás 7 százalékát adja. A kutatás fő helyszínei pedig Kurdisztán és Kazahsztán.
Tavaly a Mol hozta be Magyarországra a működő tőke 30 százalékát, amely azért ilyen magas arány, mivel kevesen vállalták a kockázatot – mondta Hernádi Zsolt.
Az utóbbi két év gazdaságpolitikai hatásaival kapcsolatos kérdésre elmondta, hogy az ország költségvetésének stabilizálása szükségszerű, de a fiskális politika gyors változása kiszámíthatatlanná teszi az országot a piac szemében. Példaként említette, hogy az utóbbi években Magyarországon ötször annyit változtak az energetikára vonatkozó jogszabályok, mint Szlovákiában. "Tartós, nyugodt időszak kell a befektetéshez" – tette hozzá az elnök-vezérigazgató.
A Mol csoport egy-két éven belül komoly hatékonyságnövekedést vár az elhatározott irányítási szervezeti átalakítástól. A magyar cég irányításáról leválasztják a csoport vezetését, és az utóbbit végző 500 vezető szakember egyharmada külföldi lesz – vázolta a változásokat Hernádi Zsolt. Az új modellre Kelet-Európában nincs példa, a nyugat-európaiak pedig nem kopírozhatók – tette hozzá az elnök-vezérigazgató.