A brit társaságok visszautasították Soros kritikáját, mivel állításuk szerint ők zokszó nélkül közzétennék a fejlődő országok kormányainak teljesített kifizetéseiket, amennyiben a tőzsdék ezt megkívánnák tőlük. A Shell beismerte, hogy kevés ilyen kifizetést hoztak nyilvánosságra, de ragaszkodtak ahhoz, hogy az átláthatóság csak olyan mértékben érvényesülhet, ameddig nem ütközik az üzleti titokba.
A BP nyilatkozata szerint ők már egy ideje készen állnak arra, hogy nyilvánosságra hozzák többek között az angolai kormánynak fizetett összeg nagyságát annak ellenére, hogy az ottani miniszterek ellenállásába ütköztek. Az amerikai központú olajtársaságok aggodalmuknak adtak hangot Soros kezdeményezésével kapcsolatban.
Inkább sikkasztanak, mint fejlesztenek
A kampányban részt vevő szervezetek felszólították a fejlett ipari országok pénzügyminisztereit, változtassanak a tőzsdei szabályozáson, hogy a jövőben az ásványipari vállalatok tőzsdei jegyzését a kormányoknak történő fizetések közlésétől tegyék függővé. Ez véleményük szerint élesebb versenyt tenne lehetővé és megelőzné, hogy a kevésbé lelkiismeretes cégek aláígérhessenek az átlátható társaságoknak.
Az állami bevételek titkossága arra bátorítja a kormányzó erőket, hogy elsikkasszák a pénzt ahelyett, hogy hosszú távra fektessenek be az ország fejlődése érdekében - mondta Soros György a kampánynyitó londoni tanácskozáson.