Egy év után "megjavul" a dolgozó
Esélyt jelenthet számukra azonban az a tény, hogy a leszokás után egy év alatt helyreáll az eredeti produktivitási szint - áll a British Medical Journal Tobacco Control című kiadványában megjelent tanulmányban.
Passzívan is káros
Clive Bates, az ASH (Action on Smoking and Health) igazgatója szerint a tanulmány eredménye nem okozhatott meglepetést a munkáltatóknak. Bates úgy gondolja, hogy a passzív dohányzás is rontja a munkahelyi hatékonyságot, és minden cégnek elemi érdeke, hogy ezt a problémát megoldja.
A dohánygyártók szerint szükség van a cigiszünetre
John Carlisle, a Tobacco Manufacturers' Association illetékese azonban állítja, hogy a cigarettaszünetek kifejezetten növelik a dolgozók produktivitását. Carlisle szerint a dolgozók is úgy gondolják, hogy jobban dolgoznak, ha időnként szünetet tarthatnak, és az is jó hatással van rájuk, hogy a szünetekben beszélgetve a kollégák is jobban megismerhetik egymást. Carlisle úgy véli, hogy akik sokat dolgoznak, sokat is dohányoznak, hogy a munkahelyi stresszt csökkentsék.
Forest a szabad szívásért
Hasonló véleményen van a Freedom Organisation for the Right to Enjoy Smoking Tobacco (Forest) nevű szervezet, ami a dohányosok jogaiért harcol. Szerintük a tanulmány újabb kísérlet a cigarettázók démonizálására, és ez a kutatás is a dohányellenesek kíméletlen elszántságát mutatja.