Oroszország megelőzte Kínát a Goldman Sachs összehasonlító elemzésében, először azóta, hogy a befektetési bank közzéteszi Growth Environment Score (GES) listáját. A GES-ben egyebek mellett az infláció alakulása, a költségvetési hiány, az államadósság mértéke, a befektetések nagysága, az oktatási rendszer minősége, az életkilátások, a politikai stabilitás, a korrupció mértéke, az internet elterjedtsége alapján hasonlítják össze az országokat.
Oroszország tíz év alatt - a Goldman Sachs 1997 óta készíti el és 2005 óta teszi hozzáférhetővé ezt a rangsort - a 140. helyről a 66.-ra lépett előre. Ezzel megelőzte Kínát és az élre került az úgynevezett BRIC országok (Brazília, Oroszország, India, Kína) között, vagyis a fejlődő országok kiemelt jelentőségű csoportjában.
A sikert elsősorban a számítógépek és az internethasználat gyors terjedésének köszönheti, továbbá annak, hogy Kínánál jobban teljesített a korrupció visszaszorításában, illetve a törvényesség biztosításában. A listát egyébként Norvégia vezeti, az utolsó helyen pedig Irak áll.
Elképzelhető ugyanakkor, hogy tiszavirág-életű lesz Oroszország sikere, a Goldman Sachs egy másik elemzése szerint ugyanis 2050-re Kína mögött és az USA előtt India lehet a világ második legnagyobb gazdasága. Ezt évi nyolcszázalékos ütemű növekedéssel érheti el, amit elsősorban az elmúlt tíz év reformjai nyomán a versenyszférában kialakult kiváló hatékonyságnak köszönhet.