A 17-es eredménnyel egyébként megelőzik például Nagy-Britanniát, Franciaországot, Hong Kongot és Szaúd-Arábiát is és csak 2 egységgel maradnak el a japánoktól.
Egyre rosszabb Gates-nek
Az állandó leggazdagabb, Bill Gates állt már ennél sokkal jobban is, hiszen vagyonának nagy részét cégének papírjai teszik ki: a legfrissebb toplistát 40,7 milliárd dollárral vezeti. Ez azt jelenti, hogy egyetlen esztendő alatt 12 milliárd dollárral lett szegényebb. A Microsoft tulajdonosai és vezetői mind a világ leggazdagabbjai közé tartoznak. Paul Allen, a társalapító a negyedik 20,1 milliárddal, míg Steve Ballmer vezérigazgató a tizenhatodik 11,1 milliárd dollárral.
A második helyen ezúttal is Warren Buffet nagybefektető áll, ezúttal 30,5 milliárdosra becsült vagyonnal. Bronzérmesek, egyúttal a legtehetősebb nem-amerikaiak a német Albrecht testvérek 25,6 milliárddal. A németek egyébként aktív szereplői a rangsornak: az első ötvenben még két germán üzletember található és innen érkezett a világ legfiatalabb milliárdosa, a 19 éves arisztokrata Albert Thurn und Taxis, aki 1,5 milliárdot örökölt.
A leggazdagabb család a Wal-Mart szupermarketláncon osztozó Walton família. A családtagok közül öten vannak az első 11-ben.
Gazdag Amerika
Az összesített listán nagy az amerikai fölény: Az Egyesült Államokban 222 ember vagy család vagyona haladja meg az 1 milliárd dolláros határt. Európa erősített: 11-el több rangsorolt gazdaggal képviselőinek száma 134-re emelkedett a Forbes listáján.
Még néhány különlegesség a Forbes adatai között. Oprah Winfrey amerikai tévésztár az első milliárdos fekete nő. A világ második legnépesebb országa, India kettővel több, ezúttal 7 milliárdost tudott felmutatni. Megjelent a listán Indonézia a dohánybirodalmat kiépítő Halim család révén.