Lehet, hogy hibáztunk, amikor nem értesítettük azonnal a rendőrséget – ismerte el a Société Générale egyik vezetője. A The Daily Telegraphnak nyilatkozó Daniel Bouton szerint egyelőre nem tudják, hol van Jerome Kerviel. A 31 éves bróker öt éve dolgozott Franciaország második legnagyobb, Nagy-Brittaniában is igen magas presztízzsel bíró bankjánál, két éve kereskedett önállóan.
A csalás gyanús ügyleteket a múlt szombaton fedezték fel: az egyebek között fedezet nélkül kötött határidős megállapodások összességében mintegy öt milliárd eurós veszteséget okoztak a banknak, melynek nyeresége így a korábban várt hetedére csökkenhet. Az öt milliárd eurós összeg a banktörténet legnagyobb csalása: bőven felülmúlja az eddigi rekordert, az azóta már filmen is megörökített Nick Leesont, aki 1995-ben 827 millió fontos, 1,1 milliárd eurós veszteséget okozva csődbe vitte a Barings bankházat.
A francia pénzintézet nem fordult rögtön a hatóságokhoz. A hét első napjaiban megpróbáltak kiszállni a Kerviel kötötte üzletekből. A nagyságrendre való tekintettel piaci elemzők úgy vélik: az, hogy a SocGen nagy tömegű pozíciót likvidált, eladott, hpzzájárulhatott a tőzsdék hét elejei mélyrepüléséhez is. Az ugyanakkor egyértelmű: a francia pénzintézetnek jelentős presztízs veszteséget is okoz, hogy ilyen nagyságrendű ügyletek hosszú időn keresztül titokban maradhattak. A bizalomvesztés, mint arra több elemző értékelése is kitér, az egész pénzügyi szektornak egy újabb pofont jelent, hiszen ráirányítja a figyelmet arra, hogy a legismertebb bankoknál is lehetnek komoly hiányosságok a biztonsági előírások tekintetében.