Két-hárommillió fejenként
A bennfentes kereskedelmet a francia törvények szigorúan büntetik. A vád szerint a most 72 éves Soros és a 64 éves Traboulsi 2,2 illetve 3,5 millió dollárt nyert a tőzsdei ügylettel. Az AFP bírósági jelentése szerint azonban a magyar származású amerikai üzletember és libanoni társa korántsem a "fő mozgatók" a tőzsdeügyletben, amellyel kapcsolatban összesen 11 ember felelősségének vizsgálatát vetették fel a francia igazságügyi szervek.
A jobboldal tiltakozott
A SG részvényeinek nagy arányú felvásárlása George Pébereau francia üzletember befektetési társaságán keresztül valósult meg. Az akkori - jobboldali - politikai ellenzék hevesen tiltakozott a szocialista kormány támogatásával megvalósított pénzügyi művelet ellen, amelynek célja - állításuk szerint - az egy évvel korábban a jobboldal által privatizált bank részvényesi körében meglévő "kemény mag" gyengítése volt.
Mitterrand államosított, Chirac privatizált
A Société Générale bankot 1981-ben államosították a szocialista párti Francois Mitterrand köztársasági elnök hivatali ideje alatt. 1987-ben, Jacques Chirac miniszterelnöksége és Édouard Balladur pénzügyminisztersége idején reprivatizálták. Balladurt Pierre Eugene Bérégovoy követte a pénzügyminiszteri székben, s az ő tanácsadója volt a perben szintén vádlottként szereplő Jean-Charles Naouri. Maga Bérégovoy 1993-ban öngyilkos lett. Pébereau-nak Jacques Chirac 1995-ben - már mint köztársasági elnök -, amnesztiát adott, ugyanúgy, mint a SG korabeli igazgatójának, Marc Viénot-nak. Öt további vádlottat két évvel ezelőtt felmentettek.
Tizenkét éve nyomoznak
A nyomozás 1990-ben indult meg. A francia hatóságok Hollandiától, Nagy-Britanniától, Svájctól és Luxemburgtól kértek információt az üggyel kapcsolatos gyanús pénzügyi mozgásokról, de 14 évbe telt, amíg más érintett országoktól megkapták a francia a szükséges információkat, és a mai napig számos kérdés válasz nélkül maradt.