A volt alkancellár rejtélyes halála
További Külföld cikkek
- Georgia 2028-ig felfüggeszti a csatlakozási tárgyalások megkezdését az EU-val
- Németországban őrizetbe vettek egy fiatalkorú férfit, aki terrortámadásra készülhetett
- Vlagyimir Putyin fél megnyomni a piros gombot
- Többezres tüntetések követték a romániai választások eredményét
- A francia kormány teljesíti Marine Le Pen egyik fő követelését
Az n-tv német hírcsatorna szemtanúkra hivatkozva azt jelentette, hogy Möllemann körülbelül 1600 méter magasságban kiakasztotta a főernyőt, s nem nyitotta ki a pótejtőernyőt. A rendőrség nem zárja ki, hogy Möllemann öngyilkosságot követett el, amelynek oka az ellene indított ügyészségi eljárás lehetett.
A halálos ugrás az után történt, hogy feloldották Möllemann képviselői mentességét és nemzetközi razzia kezdődött ellene. Az 57 éves politikus ellen több ügyészségi vizsgálat is folyt adócsalás, hűtlen kezelés és a párttörvény megszegésének gyanújával.
Házkutatást rendeltek el többek között házában, érdekeltségi köréhez tartozó ingatlanokban Németországban, átkutatták berlini képviselői irodáját, bankáházakat Lichtensteinben és Luxemburgban valamint spanyolországi nyaralóját. A politikus ellen ügyészségi vizsgálat folyt egyebek között adócsalás, hűtlen kezelés és a párttörvény megszegésének gyanúja miatt.
Alkancellár és szórólapos
Möllemann 1992-93-ban, karrierjének csúcspontján, gazdasági miniszter és alkancellár volt Helmut Kohl kormányában. Posztjáról kénytelen volt lemondani, mert hivatali helyzetével visszaélve lobbizott egyik rokona érdekében.
Möllemann a tavaly őszi németországi választások idején híresült el antiszemita kijelentéseivel és szórólapjaival, amelyeket a választások előtt dobáltatott be a szavazók postaládájába. Möllemann pártja, az FDP ezután vizsgálatot indított, ahol megállípották, hogy a szórólapok 840 ezer eurós költségét Möllemann illegális pénzekből finanszírozta, a későbbi nyomozás pedig kiderítette, a pénz egy része Líbiából származott. Möllemann cáfolta, hogy szélsőséges és populista kijelentéseit a választási kampány miatt tette volna.
Megvált a párttól
Möllemann a botrány kirobbanása után lemondott a tartományi elnöki tisztségéről és az FDP-frakció vezetéséről is. A képviselő korábban a párt alelnöki tisztjét is betölötte. Az FDP tagjai a párt gyenge választási szereplésével indokolták Möllemann menesztési szándékát, amelyet a képviselő végül nem várt meg. Később egy saját párt megalapítását is fontolgatta.
A német politikusok, tekintet nélkül pártállásukra és beállítottságukra megdöbbenésüknek adtak hangot.